fantasy_sci.fi_svet

recenze na komiks batman:Tři jokeři od nakladatelství crew

batman tri joker

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Batman – Tři Jokeři

Autor: Geoff Johns

Počet stran: 160

Nakladatelství: @crew_komiks

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

Moc děkujeme nakladatelství @crew_komiks, které nám ve spolupráci poslalo tento komiks.

Anotace

KDO JSOU TŘI JOKEŘI?
Batman sice nechápe, jak je to možné nebo proč tomu tak je, ale fakta jsou jasná: člověk, kterého pronásleduje celý svůj život, není ve skutečnosti jedním člověkem. Jokeři jsou tři.
Nyní, když zná tuto neuvěřitelnou pravdu, potřebuje Bruce nějaké skutečné odpovědi. Temný rytíř se tak s pomocí Barbary Gordonové a Jasona Todda – dvou dřívějších obětí Jokerovy brutality – konečně vydává na cestu k tomu, aby šílence s nepříčetným úsměvem porazit jednou provždy. Všechny, do posledního.

Recenze

Edice Black Label nám dovoluje poznat staré známé postavy, úplně novým neotřelým způsobem, brutálnějším, krvavějším a hlavně šílenějším. Zde se do cesty Batmanovi postaví jeho celoživotní protivník, jeho vlastní temný odraz. Postavu proti, které bojuje ve všech možných podobách, paralelách a časech „Joker“. Zde se nám dostane hned ve trojitém vzevzření.
Bruce si na pomoc zavolá Red Hooda a Batgirl. Takže dostáváme zajímavou směsicí charakterů, jelikož se Joker podílel na utváření jak Hooda tak Batgirl, dává nám to dohromady smrtící koktejl pomsty a nenávisti. Jedná se o příběhově zajímavý komiks, dostáváme se do nitra nekonečného souboje dvou charakterů.
Sice jsem čekal větší rozbor Jokera jako postavy, více jeho minulostí, více událostí jenž ho formovali. To se nám zde sice nedostane, za to dostaneme šílence, jenž chce za každou cenu být tím hlavním a nejdůležitějším zlem v Batmanově životě. Na 120 stránkách dostaneme úžasnou kresbu, několik zábavných až ikonických momentů ( žralok bílý s klaunským úsměvem 🤡). A spoustu dalších mini detailů, které mě jako fanouškovi Temného rytíře udělali velkou radost.

Máte radši Batmana nebo Jokera?