fantasy_sci.fi_svet

Jaké tajemství skrývá Prašina, to se dozvíte v prvním díle nové komiksové série

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Prašina-kroniky: křídový panáček #1

Autor: Vojtěch Matocha

Ilustrace: Karel Osoha

Počet stran: 28

Nakladatelství: Paseka

Rok vydání: 2022

Děkujeme nakladatelství @knihypaseka za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Ode dne, kdy se Prašina proměnila, uplynuly dva roky. Čtvrť už není černým ostrovem uprostřed zářícího města. Nad starými střechami se teď tyčí siluety jeřábů, kamenné domy vyklízí prostor sklu a oceli a dávná tma nevyhnutelně prohrává svůj boj se světlem. Do probouzející se pražské čtvrti přichází za novým životem zakřiknutý mladík Vašek a brzy na vlastní kůži pocítí, že zdejší klid je jen zdánlivý. Na Prašině začne řádit tajemný žhář a na ohořelých stěnách se objeví podivný symbol. Pod slupkou všedního života dřímají stará tajemství. Vesmír knižního fenoménu Prašina se rozrůstá v komiksové sérii. Podmaní si stávající fanoušky a fanynky stejně jako čtenáře, kteří se teprve chystají záhady Prašiny objevovat. Každý měsíc najdete u všech knihkupců, kterým není osud tajemné čtvrti lhostejný, nový napínavý sešit. Čekají vás nové příběhy, noví hrdinové a výpravy do budoucnosti i minulosti. Toto jsou kroniky Prašiny.

Recenze

Já jsem sice původní trilogií Prašina nepolíben i když jsem věděl o co se jedná. Prašina na mě útočila nejen na sociálních sítích, ale také v komunitě lidí, kteří mají rádi české knihy. Takže jsem, tak nějak tušil, co mohu očekávat. Navíc se mi dostalo té možnosti si přečíst první díl sešitovky a musím konstatovat, že mě to dosti zaujalo.

Na první pohled mě zaujala kresba a celkové velmi kvalitní grafické zpracování. Sešit je na můj vkus velmi krátký, ale jako mladší jsem různé sešitovky četl, takže mě to vrátilo do mých mladších let. Další věc, která mě vrátila do mého dětství je samotná Prašina. Jako jedinec, co chodil do skautů, turisťáku a četl Foglara a Štorcha, navíc sbíral ABC a Čtyřlístek, prostě měl rád dobrodružné příběhy všeho druhu, jsem byl Prašinou mile překvapen. Komiks má atmosféru, kresba je zajímavá a líbivá. Celkově dobře vykresluje dobrodružný život v Prašině. Docela dost se tu šetří slovy na už tak krátký komiks (28 stran), textových bublin je tu pramálo a celkově jde v prvním díle o vizuální podívanou. Za to jsou texty o to zajímavější a podstatnějších.

Co se týká hlavního hrdiny Vaška, vypadá jako správný parťák do nepohody, který se ničeho nezalekne a má rád dobrodružství všeho druhu.

Komiks skončí velmi otevřeně takže je jasné, že to byl tzv. otvírák a rozjíždí nám nový příběh, který mě zaujal a jsem zvědavý na pokračování. Právě v pokračováních vidím jediné minus, a to takové, že se docela dlouho čeká na vydání každého nadcházejícího dílů. Mají vycházet cca co měsíc.

Závěrem se jedná o dobrodružnou komiksovou jednohubku, která se odehrává v dobře vykreslené atmosférické Prašině a já jsem zvědavý jaká dobrodružství si pro nás toto místo do budoucna připravilo. Určitě si myslím, že nám má Prašina co nabídnout! 😊

Hodnocení 4⭐/5⭐

 

Jsi na instagramu a máš rád komiksy či mangy? – Sleduj a používej #spolecenstvokomiksu a pomoz nám rozšířit komiksovou komunitu.

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Máte rádi dobrodružné příběhy?