fantasy_sci.fi_svet

Recenze na šestý díl fantasy komiksové série Amulet

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Amulet 6 – Útěk z Lucienu

 

Autor: Kazu Kibuishi

 

Počet stran: 224

 

Nakladatelství: Paseka

 

Rok vydání: 2022

 

 

Děkujeme nakladatelství @knihypaseka za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Autor Kazu Kibuishi rozdělil svou fantasy Amulet na tři pomyslné trilogie. Od příštího dílu už tedy vstupujeme do velkého finále! Pohádková fantasy se stala základním kamenem moderní tvorby pro děti a mládež. Kibuishi v ní spojuje vlivy Star Wars, Pána prstenů, Alenky v říši divů nebo série o Harrym Potterovi, jejíž americkou edici k 15. výročí ilustroval.

Série Amulet pokročilá na konec druhé třetiny a plynule přechází do její poslední části. Děj 6ti dílů nás zase o kousek přiblíží k epickému finále, které já velmi hladově očekávám.

Upřímně tuto sérii mám velmi rád. Je to překrásný příběh, kterému nic nechybí. Tato série obsahuje vážně vše i přesto, že se tváří jako literatura pro děti s klidným svědomím řeknu, že tuhle sérii si zamiluje vážně každý, bez ohledu na věk.

Šestý díl s podtitulem Útěk z Lucienu přímočaře pokračuje přesně tak, jak jsme z této série zvyklí, takže zde nedochází k žádným nejasnostem. Děj knihy je rozdělen do několika dějových linek, v první sledujeme mladého a neohroženého Navina, který dostane jeden ze zatím nejtěžších úkolů, a to spustit nouzový maják v prastarém městě Lucien. Návin ale neví, že v tomto městě dokáže být i pouhý stín smrtelně nebezpečný. Druhá dějová linka sleduje jeho sestru Emily, elfího prince Trellise a starého průvodce Viga, kteří se vracejí do nebezpečné pustiny, aby pomohli prokletému Maxovi, se kterým v minulém díle uzavřeli velmi křehké spojenectví. Ani zde ale naši hrdinové nejsou připraveni na odhalení jednoho dávného proroctví…

Amulet je prostě fantastický. Šestý díl drží laťku této série proklatě vysoko a musím konstatovat, že to je jedna z mála sérii, kde je každý díl výborný a horko těžko bych řekl, který byl nejslabší a který byl naopak nejlepší. Při četbě tohoto komiksu jsem unášen jeho prostou krásou s jednoduchostí, za kterou se skrývá vše, co pořádné fantasy musí mít.

Jelikož je to už šestý díl tak se určitě opakuji ale kresba je úžasná nevinně nadpozemská a oplývá jak dětskou fantazii, tak ohromnou atmosférou. Svět, ve kterém se tento příběh odehrává já obrovský a nabízí neomezené množství podnětů k tvorbě dalších příběhu. Vše je zde skloubeno do naprosté dokonalosti. Kdo by nechtěl být mocným panem kamene a umět čarovat jako Emilly nebo Max. Kdo by nechtěl pilotovat obří vzducholodě nebo se vznášet na zádech úžasných létajících tvorů?! Kdo by nechtěl řídit dechberoucí robotické obry a prozkoumávat ztracená města… Já bych tedy určitě chtěl! 😊

Tohle všechno, a ještě mnohém více nabízí série Amulet.

Hodnocení 5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Znáte sérii Amulet? Četli jste?