fantasy_sci.fi_svet

Lovec příšer na netflixu, jak se jim tentokrát povedl anime film

lovec příšer

Hodnocení 2⭐/5⭐

Název filmu: Lovec příšer – Legendy cechu

Žánr: Akční, Dobrodružný, Anime, Fantasy

Rok vydání: 2021

Režie: Steve Yamamoto

Stopáž: 58 minut

Obsah filmu

Ve světě, kde lidé a děsivé příšery žijí v křehké rovnováze, bojuje mladý lovec Aiden za pomoci skupiny lovců monster proti hrůzostrašnému drakovi. Dokáže Aiden přemoct svou mladistvou nerozvážnost a ochránit vesnici a porazit prastarého draka?

Recenze

Jako první chci napsat, že je film natočen podle slavné herní předlohy “ Monster Hunter“. To byl první impuls, proč se na film podívat. Druhý byl ten, že Netflix anime prostě umí. Bohužel, zde se to vůbec nepovedlo.

Příběh je jednoduchý, nedostaneme nic zajímavého, žádný wow moment, žádný příběhový zvrat. Už na začátku víme, o co půjde a jak to skončí, jelikož nám hlavní hrdina příběh vypráví. Navíc stopáž nám nedává možnost nějak více poznat celý svět a jejich obyvatele. Postavy jsou jasně dané a jejích úkol také, máme zde zelenáče, vůdce, bijce a vědkyni a jednoho otravného kocoura, kteří se postaví obrovskému drakovi.

monster hunter

 

Hudební podkres a soundtrack jsou jak z 20 let staré RPG hry. Vlastně jsem ho ani nevnímal. Dabing standart, žádný výjimečný hlas zde není. Bohužel nejhorší na celém filmu byl vizuál. Ten byl otřesný… tak strašnou pohybovou animaci jsem dlouhou neviděl. Hned jsem si vzpomněl na hru „Metin II“. Celková barevnost a animace monster nebo třeba účesu a brnění hrůza. Někdy to bylo až komické prostě jedno velké „NE“ to se Netflix ani Capcomu nepovedlo.

 

 Film fakt jen pro velké anime fajnšmekry.

 

Máte rádi jednoduché příběhy a dobrou akci nebo to máte obráceně?