fantasy_sci.fi_svet

Recenze na knihu Spider-Man: Pramen mládí

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Spider-Man: Pramen mládí

Autor: Stefan Petrucha

Stran: 328

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

V naději, že se mu podaří pořídit pár cenných fotek vlastního pavoučího alter-ega v akci, se Petr Parker vydává vstříc potížím – a ty se zhmotní v podobě záhadné mýtické kamenné desky, kterou chce jak Kingpin, tak mafie. A jako kdyby nestačilo, že se octne v hledáčku nechvalně proslulých newyorských padouchů, Petr si rozhází i své kamarády – a policii! Úplně spokojená s ním není ani jeho přítelkyně Gwen Stacyová. Minulost se mu pak nepříjemně připomene o pár let později, když se údajně mrtvý vůdce mafie vrátí a stále neúnavně usiluje o zpropadenou desku. Když se pak ještě teta May octne na prahu smrti, Petr už propadá zoufalství, že ho navždy opustilo štěstí.

ROMÁN NA MOTIVY KLASICKÉHO SEŠITU STONE TABLET SAGA! ROZŠÍŘENÝ PŘÍBĚH ZASAZENÝ DO DNEŠNÍ DOBY.

Recenze

Peter Parker, který se vyrovnává s tím, že je na mizině a docházejí mu výmluvy jak pro široké okolí, tak i pro svou přítelkyni. Ač nerada i ona si klade otázky, zda je Peter takový zbabělec, když se pokaždé něco šustne okamžitě bere roha. No, čím to asi bude? My to víme, ale dozví se to i ona? Příběh v této knize je rozdělen na dvě části, před tragédii a po tragédii.

Tutu knihu jsem zahlédla u novinek nakladatelství CREW a hned jsem věděla, že si jí musím přečíst. Poutavá obálka s mým oblíbeným komiksovým hrdinou mě velmi nalákala. Navíc mi i vyhovoval formát knihy, kterou jsem si všude mohla vzít s sebou. Což já osobně dělám pořád, ať už jdu komkoliv třeba i do kina 😊.

I když se jedná o příběh, který je starý přes padesát let (poprvé byl vyprávěn v 60.letech), autor jej dokázal přizpůsobit době a dle mého mínění se mu to opravdu povedlo. Bylo to zábavné a moc dobře se mi to četlo. Tento kousek byl takové odpočinkové čtení, hlavní postavu každý z nás moc dobře zná, tudíž jsem se mohla soustředit na dějovou linii a záporáky. Kteří zde byli skvěle napsaní a uvěřitelní. Co mě možná zklamalo, byla absence jakékoliv romantiky. A jeden osudný okamžik, který tam zřejmě byl schválně vypuštěn, ale díky tomu jsme si o něm nemohla přečíst a prožít ho.

Kniha je zábavná, autor dokáže poutavě předat příběh skrz stránky až k nám. Navíc dokázal charakter Spider-Mana udržet takový, jaký má být. Knihu rozhodně doporučuji a určitě si od toho autora ještě někdy něco přečtu.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu
Sdílej:

Nosíte u sebe knihy, kamkoliv jdete? Na jaké nejpodivnější místo jste si vzali knihu?