fantasy_sci.fi_svet

Recenze na fantasy encyklopedii o World of Warcraft

wow

Hodnocení 4⭐/5⭐

Název díla: World of Warcraft: Putování Azerothem – Východní království (1.)

Autor: Christie Golden

Počet stran: 132

Nakladatelství: @crew

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

Za zaslání recenzního výtisku děkujeme @crew_komiks.

Anotace

Od blyštivých věží Silvermoonu přes sirnou horu Blackrock až k bílým kamenným zdím Stormwindu, Východní království jsou rozlehlá a plná divů. Každý kout majestátního kontinentu v sobě nese nespočet příběhů, pokladů a více než několik tajemství, která by si někteří přáli nechat spát. Sledujte, jak mistr špeh Mathias Shaw a kapitán Flynn Fairwind vyráží z pověření krále a jeho země na expedici po Východních královstvích, zaznamenávají tamní historii a katalogizují zbraně, brnění a nevýslovně mocné síly, kterými je tento širý kraj posetý.

Recenze

World of Warcraft, světový fenomén, který se drží na vrcholu nejhranějších Mmorpg her více jek desetiletí. Svou popularitu nezískal jen díky skvělé hratelnosti, ale velkou zásluhu na tom má obrovský a propracovaný svět. Ten je kouzelný a skrývá v sobě spoustu příběhu, magických míst a velkolepých měst.

Herní studio Blizzard navíc odvádí neskutečnou práci při tvorbě lore a celkového fungování světa. Dnes má World of Warcraft miliony fanoušků po celém světě a nový neustále přibývají. Díky tomu můžou vznikat takové knihy jako je tento průvodce Azerothem.

Na první pohled se jedná o vizuálně a technický úžasnou knihu. Obálka musí každého zaujmout hned na první pohled (já si jí hned zamiloval 😉). Kombinace tmavě modré a ve zlaté barvě vyvedeného zdobení a kaligrafie je naprosto perfektní. Kniha má pevnou vazbu, která je mohutná a velmi dobře se drží. Vysokou kvalitu mají i samotné stránky, ty jsou na dobrém papíru s vysokou gramáží. Za nás se bude určitě vyjímat v každé knihovně.

Příběh tu nehledejme. Hlavní protagonisté Mathias Shaw mistr špeh a kapitán Flynn Fairwind, cestují po východním Azerothu a formou deníkových zpráv zaznamenávají informace o tomto magickém kontinentě a provází nás touto knihou. Jedná se vlastně o knihu faktu z tohoto fikčního světa. Je to takový atlas a učebnice historie dohromady. Tento průvodce je psán zábavnou formou i přes velké množství ilustrací se čtenář při četbě nenudí. Sice fandové si listování tímto dílem užiju určitě o dost více.

Co musím vyzvednout jsou ilustrace. Celý World of Warcraft je postavený na úžasné grafice a fantastickém vizuálu. Každý tvor, bytost nebo stavba jsou vzhledově velmi originální. Na většině stránek najdeme kresby míst, věcí nebo stvoření o kterých se zrovna něco dozvídáme. Prostě mi dělalo obrovskou radost si jen tak listovat a kochat se krásnými kresbami a objevovat nekonečný svět Wowka.

Závěrem chci říct, že se jedná o zajímavou alternativu k doplnění a ucelení spousty informací o tomto světě. Samozřejmě to bude víc zajímavé pro hráče a lidi, jenž znají svět WoW. Pro úplné nováčky bych nejdříve doporučoval si něco zahrát přečíst nějaké komiksy a potom sáhnout po tomto průvodci. Bude to pro ně potom zajímavější. 😊

Sdílej:

Hráli jste wowko? Máte rádi encyklopedie?