fantasy_sci.fi_svet

Recenze na film Matka versus android

matka vs. android

Hodnocení 54 %

Název filmu: Matka versus Android

Žánr: sci-fi, drama, akční

Rok vydání: 2021

Režie: Mattson Tomlin

Scénář: Mattson Tomlin

Kamera: Patrick Scola

Hudba: BirchKevin Olken Henthorn

Hrají: Chloë Grace MoretzOscar WahlbergRaúl CastilloSteve M. RobertsonAlgee SmithOwen BurkeKiara PichardoJared ReinfeldtLiz Eng

Stopáž: 110 min

Matka versus android je další z nízkorozpočtových komorních sci-fi snímků. Jedná se o produkt na streamovací služby, takže kvalita snímků tomu odpovídá.

 

Děj – prvních 10 minut je slušných a pěkně rozjíždí příběh filmu. Máme zde načrtnuté postavy, začátek hlavní zápletky a nějakou tu akci. Bohužel, po povedeném začátku se dostaví nuda a viditelný malý rozpočet. V celém filmu, který má docela dlouhou stopáž máme všeho všudy dvě akční scény. Ovšem to by mi ani nevadilo, já mám upřímně rád komornější pomalejší díla, ale musí to mít tu správnou atmosféru, a hlavně fungující svět a zápletku.

Recenze

Zde je zápletka jasná, dostat se z bodu A do bodu B, než se něco stane, na tom není nic světoborného. Bohužel, nevíme skoro nic o Androidech, proč útočí na lidi, co je k tomu vede. Proč dokáže jedná holka a týpek vzdorovat androidům tak dlouho a armáda ne? Hlavni hrdinka je schopna zabít androida jednou ranou ze starého revolveru do hlavy, nebo pouhou pálkou na baseball… Technologický zřejmě vyspělá armáda si s nimi neporadí i když existují androidi, určitě musí mít lepší technologie než staré revolvery… ale ne, zde jsou celá města v plamenech a lidé se boji vůbec dýchat. Za mě tu máme spoustu nevyjasněných věci ale i velmi nereálných až komických sekvencí, které nemají hlavu ani patu. Střelba z motokrosové motorky za jízdy a nejvíce úsměvná záchrana celého města na invalidním vozíku po chirurgickém zákroku s bandou androidů v patách… Nikdo jiný tam nebyl? Nikoho jiného to nenapadlo? Vojáky, rozvědku prostě nikoho? Nechápu!!! Je tam spousta nejasností.

Po vizuální stránce se jedná o dobrý snímek. Nevidíme zde nic dechberoucího, ale mělo to svou tíživou až minimalistickou komorní atmosféru. Vizuál samotných androidu je nijaký, vypadají jako lidé až na svítící oči a strnulý výraz 😑. Film nám ukáže jen jednu povedenou a hodně atmosférická scénu, a to záchranu zajatců v domě plné androidů ta mě zaujala a byla technicky velmi dobře zvládnutá.

Kamera je povětšinou komorní, hodně na blízko k herci s rozmazaným pozadím, takže se film může klidně točit v kdejakém lese žádné povedené scenérie. Hudební podkres jsem vlastně ani nevnímal, upřímně vám neřeknu, co tam znělo, vím jenom, že to bylo povětšinou pomalé a nudné ale nerušilo to…

 

Závěrem se jedná o průměrný film se zajímavým námětem, který zůstává prázdný a nedokončený. Vizuál, hudba, akční scény všechno velice průměrné. Super byla zmínka o Karlu Čapkovi, jakožto autora slova Robot a první divadelní hry o robotech. Chloé Moretz se snaží a její herecký výkon, je velmi dobrý, ovšem sama až tak nic nezmůže. Autoři se snažili aspoň zahrát na city, konec filmu byl jen o slzách a smutku. U žen a dívek to možná funguje. Jako celek to v sobě skrývá spoustu nelogičností a jde to až moc na sílu… Je to škoda i s malým rozpočtem se dá natočit výborný film, pokud autoři u toho přemýšlejí, zde se to bohužel nestalo.

matka vs. android
Sdílej:
Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu

Chtěli byste být radši matkou nebo androidem?