fantasy_sci.fi_svet

Recenze na film Wonder Woman 1984 od DC Comics

wonder women

Hodnocení 61 %

Název filmu: Wonder Woman 1984

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Rok vydání + stopáž: USA, 2020, 151 min

Režie: Patty Jenkins

Předloha: William Moulton Marston (komiks)

Scénář: Patty JenkinsGeoff JohnsDave Callaham

Kamera: Matthew Jensen

Hudba: Hans Zimmer

Hrají: Gal GadotChris PineKristen WiigPedro PascalRobin WrightConnie NielsenLilly AspellAmr WakedKristoffer PolahaNatasha Rothwell

Ve filmu Wonder Woman 1984 je osud světa opět v ohrožení a zachránit jej může pouze Wonder Woman. V novém příběhu žije Diana Princeová nepozorovaně mezi obyčejnými smrtelníky v zábavných 80. letech minulého století – v čase hojnosti a nevázaného konzumu. Ačkoli plně rozvinula své schopnosti, nevystavuje se na veřejnosti, ale věnuje se sbírce starověkých artefaktů a hrdinské činy provádí pouze tajně. Diana však brzy bude muset shromáždit veškerou svou sílu, moudrost a odvahu, když se ocitne tváří v tvář Maxwellu Lordovi a Cheetah, která oplývá nadlidskou silou a obratností.

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan)

Recenze

V tomto díle je vcelku hezký vizuál, ovšem některé efekty jsou opravdu velmi slabé, někdy až úsměvné, vezmeme-li v potaz jakými finančními možnostmi produkce disponovala. Kamera je podivná a občas to působí velmi levně. Možná i proto, tento film docela šetří akcí a soustředí se spíše na příběh a skoro až detektivní práci.  Bohužel tam chybělo jakékoliv tajemno a napětí, nemělo to tu správnou atmosféru. 

Hudba i přes to, že jí skládal můj oblíbenec Hans Zimmer, mi nepřišla až tak ničím výjimečná. Upřímně jsem ji ve filmu ani moc nepostřehla.

Co nemůžu upřít tak to jsou herecké výkony, kdy se herci opravdu snažili. Vyzdvihnout musím hlavně Pedro Pascala v roli bláznivého záporáka Maxwella Lorda.

Děj je ovšem až moc rozvětvený, a proto je občas zmatečný a nahodilý. Postavy jsou vcelku ploché i přes to, že jejich motivace je jasná. Jejich chování ale někdy úplně nekoresponduje s jejich charakterem. Věci nejsou dovysvětleny, a to mě občas opravdu rozčilovalo. Chování postav je velmi nahodilé a chaotické.

Film jako takový působí nedokončeně a nedotaženě, přesto je tento film opravdu dlouhý. Trvá přes dvě a půl hodiny.  

Ovšem wallpapery, postery filmu vypadají opravdu moc dobře a vizuálně se to velmi povedlo.

Moc se mi líbil nápad „splnění jakéhokoliv přání“, i když na druhou stranu si s tím scénáristi docela zavařili. Příběh ale i přes některé nedostatky, byl velice silný a bylo v něm ukryto ponaučení, které vyvrcholí v závěrečné scéně. To totiž Wonder Women mluví nejen k celému světu ale také k nám divákům. Poselství je jasné, občas si musíme odpustit své štěstí na úkor druhých. Konec filmu se mi líbil a opravdu jsem si ho užila.  

wonder woman
wonder women

 

Hodnotím to ovšem jako velice průměrnou podívanou, která je plná nelogičností pozor spoiler – WW najednou umí zneviditelnit letadlo a má povolení vstoupit kam se jí zamane. Nebylo by to tak průhledné a nelogické, kdyby nám autoři filmu její schopnost na začátku ukázali – třeba i pár nepovedených pokusu. Hodně věcí jakoby se dělo za kamerou a my o nich nevěděli. Ovšem přes všechno toto, jsem si film docela užila a bavila jsem se. Jen by to mohlo být trochu kratší! 😉

Sdílej:
Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Líbí se vám Wonder Women? Víděli jste tento film?