fantasy_sci.fi_svet

Návod jak na správného superhrdinu nám (ne)poví Saitama

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: One – Punch Man 3 – Zvěsti

Autor: ONE

Počet stran: 212

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této mangy,

Třetí díl akční hrdinské mangy One Punch Man jede stále ve stejných kolejích. V předchozím díle Saitama společně s Genosem porážejí jednoho nepřítele za druhým a Genos chce po Saitamovi aby se stal jeho mistrem. Navíc přicházejí na to, že aby se mohli stát skutečnými superhrdiny musí si udělat superhrdinskou licenci, a to znamená zúčastnit se certifikační zkoušky.

Recenze

Na začátku třetího dílů proběhnou ony zkoušky a díky svým postojům k superhrdinské práci a ironií osudu se Saitama stane hrdinou třídy C a jeho žák Genos dosáhne té nejvyšší úrovně, což Saitamu rozladí a stane se mu osudným a také pro něho velmi protivným zařazením. Jelikož ho nikdo nezná, všichni se k němu chovají jak k slabochovi, a navíc musí neustále dokazovat svou superhrdinskou službu.

Díky tomuto sledu událostí, je třetí díl trochu jiný než první dva. Je tu více dialogů a komických situací ale na úkor Saitami, který tu je mnohem méně, než jsme u této série zvyklí. I Genos byl odstaven na druhou kolej, ne za by to bylo špatně. Dozvídáme se více o světě a celkovém fungování superhrdinské komunity. Bohužel, jsem si myslel, že je superhrdinů fakt jenom několik a všechny monstra jsou připravena pro Saitamu. Najednou tu běhá v každém městě tucet superhrdinů a Saitama nemá proti komu bojovat. Za mě tato manga patří Saitamovi a jeho osobitému charakteru, ale beru tento díl jako zajímavou odbočku a rozšíření univerza. Jen mě mrzí, že nešel vidět souboj Saitami a chaluhového monstra, mohlo to být zajímavé 👍😁.

-Dostaneš flákanec a mikina s nápisem prsa, mě fakt velmi pobavil.-

K vizuálu nemám co říct, je radost si tuto akční mangu prohlížet a její moderní a akční styl kresby je mi velmi sympatický. Vše tu vypadá dobře a Saitamovi změny mimiky a výrazů při různých činnostech jsou povedené a ukazují nám kvalitu kreslíře. Navíc někdy vypadá Saitama jako hodny kamarád a někdy jako psychoticky fitness bouchač.

Závěrem jedná se o zábavnou akční jízdu okořeněnou v tomto díle menší odbočkou rozšiřující celkový svět. Jako vždy jsem se u četby a listováním touto mangou velmi bavil

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Máte rádi mangy? Koukněte zde na další recenze 👇

Znáte tuto manga sérií?