fantasy_sci.fi_svet

Mini série o roztomilém baby Grootovi na Disney+

Hodnocení 50 %

Název seriálu: Já jsem Groot (I Am Groot)

Žánr: akční, dobrodružný, komedie

Rok vydání: 2022

Režie: Kirsten Lepore

Scénář: Kirsten Lepore

Hrají: Vin DieselBradley CooperFred TatascioreBob BergenScott MenvilleKaitlyn RobrockKari WahlgrenMatthew WoodJames GunnTrevor Devall

Stopáž: 5*5min (25 minut)

Neznám fanouška Marvel cinematic universe, který by neměl rád Groota nebo spíše jeho menší a mladší já Baby Groota. Baby Groot vznikl znovuzrozením se z větvičky (z ostatků) původního dospělého Groota. Ten byl členem Strážců Galaxie a na konci prvního dílu se obětoval pro záchranu svých přátel. Díky této obětí vznikl fenomén, jenž neměl do příchodu Baby Yody konkurenci. Díky tomu mohla vzniknout i tato krátká série.

Děj této série je zasazen mezi konec prvních Strážců Galaxie a před 4. po-titulkovou scénu Strážců Galaxie Vol. 2, kdy se z Groota stává puberťák. Má se jednat o výplň s tou největší dávkou roztomilostí, nevinnosti a poznání. To bych řekl, že se povedlo, bohužel nic víc než roztomilost a pár zábavných momentů s úžasnou animaci z tohoto díla nedostaneme.

Tato mini série se skládá z 5 epizod:

E01 – První krůčky

E02 – Maličký

E03 – Vetřelec

E04 – Koupačka 

E05 – Magnum Opus

Já jsem Groot – je za mě těžce zařaditelný projekt. Líbil by se mi jako krátké reklamy na vlastní film Groota, či jako výplň v reklamních časech v kinech či TV. Bohužel jako samostatná série to za mě moc nefunguje. Každý díl je extrémně krátký ze skoro nulovým dějem nebo dějem, který je velmi naivní a jednoduchý. Ano vím takový je zde i Groot, on jako postava je super ale chtělo by to trochu ucelenější řád. Moje dcera zbožňuje Groota a animované pohádky. Zde se možná u dvou sekvenci zastavila (taneční battle s vetřelcem a přehlídka při bahenní lázní) a naplno se věnovala dějí, jinak jí to nebavilo. A díl Magnus Opus vůbec nechápala, nevěděla, co to tam ten Groot vyrábí. Což byl za mě nejlepší díl 👍.

Závěrem – jedná se sice o zábavnou, vizuálně povedenou záležitost s roztomilým Grootem v hlavní roli, ovšem tohle je konečný výčet pozitiv. Měli radši udělat jeden příběh, třeba hodinu, tu rozdělit do několika dílů a doplnit ho o několik originálních situací a postav. Ovšem tento výtvor, co vznikl je tak brutálně krátký, že mě těžko donutí si ho někdy pustit znovu. Tato série nemá žádný pozitivní vliv na MCU a nepřináší žádné nové informace ani nijak nedoplňuje příběh.

Hodnocení 2,5⭐5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Máte rádi baby Groota?