fantasy_sci.fi_svet

Mini série o roztomilém baby Grootovi na Disney+

Hodnocení 50 %

Název seriálu: Já jsem Groot (I Am Groot)

Žánr: akční, dobrodružný, komedie

Rok vydání: 2022

Režie: Kirsten Lepore

Scénář: Kirsten Lepore

Hrají: Vin DieselBradley CooperFred TatascioreBob BergenScott MenvilleKaitlyn RobrockKari WahlgrenMatthew WoodJames GunnTrevor Devall

Stopáž: 5*5min (25 minut)

Neznám fanouška Marvel cinematic universe, který by neměl rád Groota nebo spíše jeho menší a mladší já Baby Groota. Baby Groot vznikl znovuzrozením se z větvičky (z ostatků) původního dospělého Groota. Ten byl členem Strážců Galaxie a na konci prvního dílu se obětoval pro záchranu svých přátel. Díky této obětí vznikl fenomén, jenž neměl do příchodu Baby Yody konkurenci. Díky tomu mohla vzniknout i tato krátká série.

Děj této série je zasazen mezi konec prvních Strážců Galaxie a před 4. po-titulkovou scénu Strážců Galaxie Vol. 2, kdy se z Groota stává puberťák. Má se jednat o výplň s tou největší dávkou roztomilostí, nevinnosti a poznání. To bych řekl, že se povedlo, bohužel nic víc než roztomilost a pár zábavných momentů s úžasnou animaci z tohoto díla nedostaneme.

Tato mini série se skládá z 5 epizod:

E01 – První krůčky

E02 – Maličký

E03 – Vetřelec

E04 – Koupačka 

E05 – Magnum Opus

Já jsem Groot – je za mě těžce zařaditelný projekt. Líbil by se mi jako krátké reklamy na vlastní film Groota, či jako výplň v reklamních časech v kinech či TV. Bohužel jako samostatná série to za mě moc nefunguje. Každý díl je extrémně krátký ze skoro nulovým dějem nebo dějem, který je velmi naivní a jednoduchý. Ano vím takový je zde i Groot, on jako postava je super ale chtělo by to trochu ucelenější řád. Moje dcera zbožňuje Groota a animované pohádky. Zde se možná u dvou sekvenci zastavila (taneční battle s vetřelcem a přehlídka při bahenní lázní) a naplno se věnovala dějí, jinak jí to nebavilo. A díl Magnus Opus vůbec nechápala, nevěděla, co to tam ten Groot vyrábí. Což byl za mě nejlepší díl 👍.

Závěrem – jedná se sice o zábavnou, vizuálně povedenou záležitost s roztomilým Grootem v hlavní roli, ovšem tohle je konečný výčet pozitiv. Měli radši udělat jeden příběh, třeba hodinu, tu rozdělit do několika dílů a doplnit ho o několik originálních situací a postav. Ovšem tento výtvor, co vznikl je tak brutálně krátký, že mě těžko donutí si ho někdy pustit znovu. Tato série nemá žádný pozitivní vliv na MCU a nepřináší žádné nové informace ani nijak nedoplňuje příběh.

Hodnocení 2,5⭐5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu

Máte rádi baby Groota?

Tento příspěvek má 3 komentářů

  1. hadocoola

    priligy online pharmacy Novick D, Reed C, Haro JM, et al Comparison of olanzapine and risperidone in the EMBLEM Study translation of randomized controlled trial findings into clinical practice

Napsat komentář