fantasy_sci.fi_svet

Recenze na fantasy knihu Pekelný pastýř od Oskara Fuchse

Hodnocení 3⭐/5⭐

Název díla: Pekelný Pastýř

Autor: Oskar Fuchs

Nakladatelství: Epocha

Počet stran: 300

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

Moc děkujeme @nakladatelstviepocha za poslaní knihy k recenzi.

Rozhovor s autorem knihy najdete 👉ZDE👈.

Anotace

Zabít v sebeobraně berana a později i jeho pastýře může někdy způsobit pekelné problémy, globalních rozměrů. Jelikož břemeno pekelného pastýře dopadá na ramena jeho vraha. Tak našemu hrdinovy nezbývá nic jiného než poslušně sloužit peklu a rohatým pánům, nebo se mu postavit a nastolit nový řad. Předchozí Pán pekel vedl tento mírumilovný spolek jako firmu a to přeci peklo není. Peklo je věčné a neodpouští 🤣👍👿.

Recenze

Prvních 70 stran byla, no nevím jak to popsat, knižní Sodomagomora. Byla to bezmyšlenkovitá jízda za největším počtem smrti a ziskem nových oveček do svého stáda. Prostě psycho 🤣🤣. Dále se nám příběh přenese do multifunkčního díla kde autor nezná hranice, doslova nám ukazuje, že má neomezenou studnici fantazie. Máme zde peklo, nebe, náboženské relikvie, roboty, androidy, také narážky na spousty legend a mýtů či mýtický předmětů. Za mě o dost povedenější část než začátek.
Kniha je psaná svižně, jednoduše, prostě se čte sama. Není to sice žádná světová literatura ale je to zábava. Nikde nebyly žádná extrémně hluchá místa, je to prostě jízda a o to v této knize jde. Je to knižní jednohubka, kterou přečtete za jeden-dva večery není to nic u čeho musíte přemýšlet, nebo se zastavovat. Je to dobrá zábava ale žádné literární terno.

A má fakt hustou obálku! 

Jaký příběh jste četli naposledy, kde se objevovalo peklo či pekelní páni? Jak si představujete peklo vy?