fantasy_sci.fi_svet

Recenze na druhy díl české fantasy Mágové z Agarveny - Kniha stínu

napsal Robin   💛    06.09.2023 

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Mágové z Agarveny 2 Kniha Stínů

Autor: Markéta Prášková

Počet stran: 272

Rok vydání: 2022

Nakladatelství: Bookla

 

Děkujeme autorce @marketapraskova za zaslání knihy.

Poslední zápas velkých čarodějů s temnou mocí Knihy.

 

Druhy díl fantasy série „Mágové z Agarveny“ byl pro mě osobně velkým překvapením. Příběh dobře navazuje na první díl i když je mezi první a druhou knihou menší dějová mezera. Kniha je napsaná tak, že jsem se po pár stránkách v příběhu i postavách rychle zorientoval. Byl jsem spokojený, jak kniha pokračuje ve svém příběhu, který je plný lásky, přátelství, nástrah, ale také temnoty, ať už fyzické, tak té osobní vnitřní.

Nosným prvkem tohoto dílu je nejen boj se zlým mágem Herobenem, ale také boj s výtvorem zpupných čarodějů. Tím výtvorem je nebezpečná kniha Stínů, která je mocná a samá dokáže ovládat jiné a volá je k sobě. Skupina hrdinů v čele s dokonalým mágem Kenrikem a karbaníkem Drekem má za úkol najít tuto knihu a dopadnout zlého čaroděje Herobena. Bohužel, ne vše se stane tak jak má a vždy dokonalý Kenrik zažívá ten nejtěžší boj v životě, a jeho přátelé neví, jak mu mají pomoci. Dokážou i bez svého nejlepšího mága odolat a porazit zlého Herobena?

 

Kniha se čte lehce a autorka si dává záležet na každém detailu svého příběhu. Osobně velmi chválím zapojení snad všech postav z předchozího dílu, což dodává nejen knize ale celé sérii větší punc uvěřitelnosti. Příběh sám je dobrodružný a temný, ale zároveň zkoumá těžká rozhodnutí, ztracené vzpomínky a důležité detaily. Postavy objevují svou vnitřní sílu, odvahu a odpovědnost. Většina hlavních postav si tu projde určitým vývojem i samotný Heroben je po přečtení knihy pro mě osobně o dost zajímavější postavou než po prvním díle. Jeho motivace a vývoj je parádní. Za mě jedna kvalitně napsaná a vymyšlená záporná postava. Chválím tuto stránku knihy je vážně povedená a stěžejní.

Dále bych vypíchnul magické souboje. Autorka si dala záležet a souboje, které probíhají na stránkách knihy je radost číst. Mají své kouzlo a vysokou úroveň.

 

Většina fantasy knih se nevyvaruje některým klasickým klišé, které prostě k fantasy žánru patří. Temný čaroděj, mocný artefakt, láska a přátelství, které vždy zvítězí nad zlem a spousta dalších. „Kniha stínů“ tyto klišé obsahuje taky ale upřímně moc mi to nevadilo, jelikož je příběh poutavý zajímavý a má vysoké tempo. Neustále se něco děje a postavy proplouvají tímto světem více či méně bez zádrhelu.

Závěrem, jedná se o povedená fantasy, které sice není nejlepší, co jsem kdy četl ale převažují spíše pozitiva nad negativy. Za mě se jedná o povedené pokračování, které má vše, co má dobré pokračování mít. Kniha mě bavila měl jsem ji přečtenou za pár nocí. Také chválím pěknou obálku a celkové zpracování/vizuál knihy. Kniha působí kvalitně a vypadá hezky. Musím i vyzdvihnout konec, který byl nečekaný a o to více povedený.

 

Hodnocení 4 ⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: