fantasy_sci.fi_svet

Mysteriózní manga Muzeum 1: Sériový vrah se směje mezi kapkami deště

napsal Robin🦴    10.10.2023

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla Muzem 1- Sériový vrah se směje mezi kapkami deště

Autor Rjósuke Tomoe

Nakladatelství Crew

Počet stran 236

Rok vydání 2023

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání mangy.

Na Japonských mangách obdivuji to, jak dokážou pomocí černobílých obrázku a výrazné mimiky postav odvyprávět příběhy, které by pro jiné medium bylo velmi komplikované. Mangu mám rád díky atmosféře a lehkosti kresby, která není složitá, není vlastně vůbec barevná a přináší mi jen to co pro příběh potřebuji. Přesně takhle na mě působí i první díl z detektivní mangy, Muzeum – Sériový vrah se směje mezi kapkami deště. Jedinečná atmosféra, kterou prostě umí vytvořit jen mangy. Je to jednoduché, je to brilantní, je to jedinečné.

Foto: Crew.cz

Příběh tohoto díla je v základu jednoduchý máme tu sériového vraha a detektiva, který po něm jde. Příběh je ale dosti hlubší a umožňuje čtenáři cítit napětí a emoce hlavního detektiva, Hisaši Sawamura, který je velmi osobně zainteresován v tomto případě. Zároveň je tu brutální sériový vrah, který vytvořil morbidní a zároveň tajemný motiv pro své vraždy. Tento záporák je opravdový psychopat, který vám doslova vyráží dech a Hisaši Sawamura nejen, že bojuje proti šílenému vrahovi, ale bojuje také sám ze sebou, ze svými pocity a s vlastním já.

 

Čtení této detektivní mangy mě přeneslo do minulosti k starším filmovým kouskům. Příběh a kresba mají atmosféru filmů jako Sedm, Sběratel kostí, Purpurové řeky a dalších podobných thrillerů. Zároveň jsem v sobě během četby neustále bojoval s nepříjemný pocitem, že všechno bude jinak, než se zdá. Že za tímto příběhem se skrývá něco mnohem komplikovanějšího a zajímavějšího. Tempo vyprávění je rychlé, což mě neustále udržovalo pod tlakem a moji zvědavost to posunovalo na obří level.

 

Samotná kresba je jednoduše dokonalá. Není z těch nejlepších, co jsem kdy viděl, ale pro tento příběh je přesně ta pravá. Je ponurá, temná, depresivní a je v dokonalé symbióze s příběhem.

Musím také vyzdvihnout žabí masku šíleného vraha. Je díky své jednoduchosti a zvolenému vizuálu žáby, strašně depresivní a odpudivá.

Závěrem se jedná o bravurní a pro mě osobně jedinečnou mangu. Výborný vícevrstvý příběh. Zajímavý hlavní hrdina i šíleně nebezpečný a pošahaný záporák. Navíc má manga jedinečnou deštivou atmosféru, která mě naprosto vtáhla. Muzeum 1. díl je pro mě žhavým kandidátem na mangu roku 👍. Všem toto dílo vřele doporučuji.

 

Hodnocení 5🐸/5🐸

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: