fantasy_sci.fi_svet

Rozhovor s Oskarem Fuchsem, jak psát sci-fi i pohádky

O autorovi

Narodil se v Lanškrouně a vystudoval střední školu technického zaměření. Po získání maturity se věnuje práci v oboru. Odmala jej fascinovala historie a pověsti rodného města, stejně tak celého bývalého regionu Hřebečsko / Schönhengstgau. Kromě toho má zálibu v mytologii, kynologii, technologiích, vojenství, pravěku, dějinách obecně a černém humoru. Ke psaní se dostal, jak tvrdí, vlastně náhodou. První pokusy zapadaly svým rámcem do čisté fantasy, popřípadě sci-fi, plynule ale přešly mixů, v nichž začal k doplnění akčních prvků využívat reálie a poznatky získané díky svým zálibám.

KNIHU Pekelný pastýř JSME HODNOTILI 3⭐/5⭐

RECENZI NA KNIHU SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE.

Moc děkujeme autorovi @oskar.fuchs za rozhovor. 

Rozhovor

Jak jste se učil spisovatelskému řemeslu?

Učím se stále. Čtením, samostudiem a metodou pokus omyl. Vše se navíc mění v čase, jak se autor i svět kolem něj vyvíjí. Každý si zkrátka musí vyzkoušet, co pro něj v danou dobu funguje a co ne.

Chystáte se v budoucnu napsat i nějakou sérii? Nebo máte v plánu psát jen standalone?

Chci, aby se každá kniha dala číst samostatně, ale nevyhýbám se potkávání jednotlivých postav v rámci světa. To jsem si vyzkoušel ve Frostovi, Hitokiri a Leichenbergovi. Ovšem, jestli lze tento způsob prolínání považovat za klasickou sérii, netuším.

Jak Vás napadla postava Pekelného pastýře?

Vyšel jsem brzy ráno ven před dům vyvenčit psa a tam na silnici stálo stádo ovcí s černou hlavou. Touto scénou kniha začíná a má tak zcela reálný základ. Pak už jen stačilo nepatrně povolit uzdu fantasii…

Proč pseudonym? Chtěl jste oddělit knihy pro mladší od těch dospělých?

Ano, vnitřně cítím, že to bylo zcela nejen nezbytné, ale hlavně správné.

Bylo pro Vás těžké svou první knihu vydat? Byl to složitý proces?

Naopak, s první knihou to bylo nejsnadnější. Možná proto, že jsem do té doby prostě jen psal a neřešil žádné věci okolo, včetně toho, jestli se to někdy bude dát koupit v knihkupectví. PS: já  knihy nevydávám, já je jen píšu 😉

Budete pokračovat v pohádkové tvorbě jako byli například Černí husaři, kde můžeme vidět krásné ilustrace?

Chtěl bych. Mám rozepsaný další příběh pro mládež, tentokrát založený na některých českých pověstech a velmi si to užívám.

Co děláte rád ve svém volném čase?

Dobrá otázka 🙂 Spím! Ne, vážně: času (a toho volného zvláště) mám čím dál méně, proto jej věnuji výhradně lidem, se kterými mi je dobře. Přesně podle hesla, že lidé, pro které váš čas nic neznamená, z něj sami nemají dostat jedinou vteřinu.

Je něco co by jste rád vzkázal svým čtenářům?

Asi jen prosté, ale upřímné děkuji.

Četli jste nějakou knihu od tohoto autora?
Máte rádi knihy jenž se odehrávají v ČR?