fantasy_sci.fi_svet

Recenze na skvělý komiks Thor: Zabiják Bohů

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Thor: Zabiják Bohů

Autor: Jason Aaron

Počet stran: 273

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

THOR, BŮH HROMU, LAČNÍ PO BITVĚ.

Kniha obsahuje sešity Thor: Bůh hromu č. 1–11, které napsal Jason Aaron a ilustrovali Esad Ribić a Butch Guice.

Komiksová série Legendy Marvel mě osobně zatím nikdy nezklamala. V tomto případě musím dokonce přiznat, že komiks mé očekávání předčil, a to i přesto, že mám z minulých dílů docela vysokou laťku.

Thor: Zabiják Bohů vypráví komplikovaný a komplexní příběh, který prochází časem i prostorem a nenechá žádného boha klidným. Jason Aaron se nebojí tento příběh roztáhnout do vícero časových období a vícero míst, jež jsou roztroušeny po celém vesmíru.

Thor v Aaronově komiksu je mnohem lepší než v posledním Thorově filmu, který z tohoto díla čerpal. V tomto příběhu je Thor svým způsobem zábavný ale vážnost a celková atmosféra komiksu ho nutí nám ukázat tu podobu, kterou moc neznámé. Podobu boha, který bojuje od začátku do konce s vědomím, že i bohové mohou být poraženi, zotročení nebo rovnou zabiti. Tato smrtelně nebezpečná a pro něho neznámá situace ho změní a zformuje do Thora, který se pasuje na ochránce všech bohů a hledá způsob, jak ono zlo nadobro porazit a všechny bohy zachránit. Thora zde poznáme snad ve všech jeho fázích života, jelikož zabiják bohů cestuje časem i prostorem za svou pomstou.

„Buším do země, dokud z ní nevytryskne voda. Hloubím řeky tam kde dříve bývala poušť. Jsem Thor. Asgardský válečník. Avanger ze země. A přísahám při všem, co je svaté že dnes tu nikdo nezemře.“ Thor

Komiks je temný, krvavý a depresivní. Navíc se zaobírá velmi vážným a originálním tématem. Jak moc jsou bozi důležití pro obyčejné bytosti? Jsou tu vlastně vůbec pro ostatní anebo jen žijí životy plné hýření, hojnosti a nesmrtelné věčnosti? Toto božské chování stvořilo jednoho z nejlepších a nejvíce epických záporáku co znám – Gorra, ten přišel o naprosto všechno. Přišel o rodinu, o přátelé a o svůj kmen ve kterém žil. Dokonce přišel i o rodnou planetu… Všichni mu říkali, ať se modlí k bohům, ať v ně věří, že jim pomůžou, zaručí jim jídlo, vodu a přežití. Samozřejmě se nic takového nekonalo a on ztratil víru nejen v bohy, ale celkově v jejich existenci. Rozhodl se, že všichni bohové budou trpět stejně jako trpěl jeho lid.

„Dětinský strach smrtelníků ze světa bez bohů je mnohem silnější než jejich strach ze smrti.“ Gorr

Komiks je po technické a grafické stránce úžasný. Velký formát kvalitní pevné desky a úžasné ilustrace. 273 stran epického příběhu, který je podporován neskonale našlapanou kresbou. Ilustrátoři Ribič a Guice vdechly Thorovi drsnou a brutální podobu, jenž dokonalé sedí do kontextu celého komiksu.

Závěrem bych řekl, že Jason Aaron stvořil dechberoucí, epický komiks s výborným a velmi promyšleným příběhem. Představil mi takového Thora, jakého jsem chtěl. Navíc stvořil výborného záporáka, o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Třešničkou na dortu je úžasná práce kreslířů. Nejlepší komiks s Thorem, co jsem četl a horký favorit na komiks roku 👍.

 

Hodnocení 5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Máte rádi postavu Thora? Viděli jste poslední filmové zpracování? A líbilo se vám?