fantasy_sci.fi_svet

Recenze na knižní sérii Píseň oceli od Míši Merglové

pisen oceli

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Píseň oceli (1.)
 
Autor: Michaela Merglová 
 
Počet stran: 600
 
Nakladatelství: @nakladatelstviepocha
 
Rok vydání: 2019
 
Recenze: Janča
 
Moc děkujeme@nakladatelstviepocha za poslání recenzního výtisku.
 
Rozhovor s autorkou knihy najdete 👉ZDE👈.

Anotace

Zajímavý příběh o spletitosti osudu otroka Cuchenana a začínajícího barda Minangara. Po smrti svého pána se otrok Cuchenan rozhodne odejít (utéct) a směruje k Dussu, cestou je ovšem překvapen dračím ohněm a lidským řevem. Jeho instinkty mu velí pomoct, proto odláká draka k sobě a pomocí šeptající ho meče z kmenu stromu, ho také zabije. Pan Dussu ho přivítá jako hrdinu a nabídne mu místo ve své družině. To vše je zastřeno věštbami a proroctvími, že snad přišel sám Luga. Tady přichází na scénu chlípný bard Minangard, který touží vystupovat ve velkých síních s velkolepými baladami, a to nejraději z dobrodružství udatného drakobijce. Jeho posedlostí jsou ženy a svým podlézavým chováním, a dokonalou poetičností dokáže uhranout každou, která mu na to skočí. Dokáže se tato nesourodá dvojice dát dokupy a zažít spolu plno dobrodružství? Nebo se snad z nich stanou přátelé na život a na smrt? Co je v tomto příběhu větší zbraň – kouzelný meč či bardova loutna a zpěv?

Recenze

I když v této knize vidím jisté podobnosti s jinými světy, jinými příběhy a jinými postavami, musím přiznat, že mě kniha neskutečně bavila. Kniha jako celek byla velice čtivá a stránky doslova běželi (i díky většímu fondu písmen a menšímu formát knihy). I přes to, že kniha neoplývala originalitou, její historie byla pěkně formulována stylem balad i když bych jich tam klidně snesla i více. Dialogy byli vtipné a postavy mě bavili, historie postav byla také pěkně po částech odhalována. Jako každé správné klasické fantasy, byli postavy kladné a jako zpestření tam byly Minangardovy zálety s vdanými ženami a následovné utíkání, před manželi a otci děveček oděných jen v bílých propocených prostěradlech. Navíc jeho neukojitelnou touhou o tom psát balady, o děvečkách a o velkém a udatném drakobijci… z kterého jeho balady udělali doslova Boha s kouzelným mečem. Na to, že to byla první kniha této spisovatelky byla pro mě dokonala a už se moc těším na další příběhy této dvojice.

pisen severu

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Píseň severu (2.)
 
Autor: Michaela Merglová
 
Počet stran: 632
 
Nakladatelství: @nakladatelstviepocha
 
Rok vydání: 2021
 
Recenzce: Janča
 
Moc děkujeme autorce @misamerglova za poslání recenzního výtisku.

Anotace

Sníh a mráz zasáhne Dussu v plné síle, vichřice přináší smrt a mnoho horšího. V horách se ztrácí udatní bojovníci a něco temného a zvráceného vraždí v ulicích. Nejlepší bojovník Rajíkovy dvanáctky Cuchenan a věčně upovídaný bard Minangar se vydávají na společnou cestu, dobrodružství, které bude znít v písních Minangarových. Dokáží se vypořádat s temnotou, proti které stojí?

Recenze

Píseň severu nám přináší plno nových dobrodružství ze světa Písně oceli. Ne všechny tyto příběhy řešili Cuchenan s Minangarem společně. V tomto díle, řeší věci docela často i zvlášť a ukazuje se i hodná a dobrá stránka barda. Sukničkář Minangard, který zpívá o dobrodružství a splétá slova lásky, ovšem sám žádnou pořádně nezažil, má se to ovšem teď změnit? Tato kniha pracuje hodně s charaktery postav a jejich vnitřních bojích. Láska je zde větší konstantou než v předchozím díle. Každopádně dílo je opět nepředstavitelně čtivé a zábavné! Většinu knihy, hlavně kde se odehrávali dialogy, jsem se smála od ucha k uchu. Dialogy jsou opravdu propracované a vtipné. A i když má kniha přes 600 stran, přečetla jsem ji rychle, protože mě opravdu bavila. Navíc má opět krásný přebal. Miluji tuto sérii a moc se těším na další díl. 😊 Už aby byl.

Četli jste tuto sérii? Máte rádi klasické fantasy příběhy?