fantasy_sci.fi_svet

Recenze na knihu tajemství obsidiánu

tajemství obsidiánu

Hodnocení 2,5⭐/5⭐

Název díla: Tajemství obsidiánu

Autor: Petra Martišková

Počet stran: 288

Nakladatelství: CooBoo

Rok vydání: 2021

Recenze: Janča

Moc děkujeme autorce @petra_martiskova , které nám ve spolupráci poslalo tuto knih 

Anotace

Tato kniha vypráví o sedmnáctileté Anně, která žije se svým podivínským dědečkem. Anna právě začíná svůj závěrečný ročník střední soukromé elitní školy v Praze a jediné po čem touží je udělat zdárně maturitu. Ovšem před dovršení jejích osmnáctých narozenin se Anna postupně dozvídá o tom, že svět není takový, jaký si myslela. Završí to skvrna na zádech, která se jí začne tvořit a tváří se jako tetování. Ve škole potkává nového studenta, který jí naprosto očaruje. Jmenuje se Damien a pochází ze starého královského rodu démonů a na vzorného studenta si jen hraje, protože ve škole má své osobní zájmy. Najít nebezpečného zaklínače. Odhalí Damien totožnost oné ho tajemstvím zastřeného zaklínače? Dokáže Anna přijít na to, co se děje s jejím tělem a proč byla vychovávaná jinak než ostatní holky? A dokáže Anna nepodlehnout krásnému novému studentovi její školy?

 

Recenze

V tomto příběhu nečekejte až tak nic moc originálního. Hlavní postava je svéhlavá. Ovšem brala jsem to tak, že tato postava takto byla schválně vystavěna. Postava Damiena mi přišla naopak docela nerozvedená, nevíme, jaké pohnutky ho vedou k jeho chování a nejde poznat jeho vnitřní boj, který by měl probíhat, když se démon zamilovává. Také mi úplně neseděla romance mezi těma dvěma, jako by část jejích příběhu, kdy k sobě nalézají cestu byla z knihy vypuštěna. Naopak zase na druhou stranu chápu, že to mohlo jít rychle z důvodu, že Damien jako démon lidské dívky přitahuje.

Jako velké plus považuji to, že se děj odehrává v Praze.

Ostatní postavy mi přišli docela ploché, možná z toho důvodu, že jsme se o nich až tak moc nedozvěděli – ale proto je to série, že jo. Aby nám to mohli servírovat po kouscích.😊 Jde vidět, že spisovatelka je vypsaná a děj velice pěkně plynul, celkově příběh moc hezky gradoval a čím více jsem četla, tím více se mi kniha líbila. Takže nakonec musím konstatovat, že se opravdu těším na další díl série a jsem zvědavá jak to s Annou a Damienem dopadne.

Rozhovor s autorkou si můžete přečíst ZDE!