fantasy_sci.fi_svet

Píseň války: Epický orchestr fantasy, který vás vtáhne do válečného víru

napsala Janča   💛    23.05.2023 

Název díla: Píseň oceli – Píseň války

Autor: Michaela Merglová

Počet stran: 656

Nakladatelství: Epocha

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme @nakladatelstviepocha za zaslání knihy k recenzi.

Kniha „Píseň války“ a vlastně celá série “Píseň oceli“ od Michaely Merglové je skvělým příkladem zábavné fantasy literatury. Tento třetí díl série pokračuje ve vysoce nasazené laťce a poutavě nám vypráví o dalším dobrodružství dvou hlavních ústředních postav série. I tentokrát nám autorka přichystala napínavý děj, který vás od prvních stránek vtáhne do světa, kde se rodí praví hrdinové.

Kniha navazuje na předchozí díl, a městu Dussu chybí jeho věrný ochránce Cuchenan, který vyjel do lesů a nevrátil se. Avšak, aby ho našli, bude třeba vydat se hlouběji do lesa, kde se stalo něco zlého a kde vládne temná magie. Bard Minangar se vydá na cestu, aby zjistil, co se stalo a udělat to, co nikdy předtím – vzít místo harfy do ruky meč. Nebo alespoň pěstní dýku…

Válka přichází k hranicím Delavy. Nepřátelé plení a pálí, co jim přijde do cesty. Přežijí tuto ničivou sílu a zůstane Dussu v rukou obránců?

Jedním z největších předností této knihy je vývoj charakteru jednoho z hlavních hrdinů. Minangar, který byl v minulých dílech knihy známý spíše jako mírumilovný a záletnický zpěvák, se zde stává silným a odvážným mužem, který bojuje se spouští, kterou po sobě zanechávají meče jejich nepřátel. Jeho postava je skvěle vykreslená a vývoj jeho charakteru je natolik přesvědčivý, že se o čtenáře nepokoušejí žádné pochyby.

Další silnou stránkou knihy je popis války, která se odehrává v Delavě. Autorka dokáže věrně vykreslit atmosféru nebezpečí, které válka přináší, a zároveň popsat důsledky, které válka může mít na lidské bytosti. Přestože je kniha plná napětí a bojů, příběh není pouze o boji a krvavých soubojích, ale i o lásce, přátelství a naději.

„Na obloze krvácely červánky, na hradbách muži.“

Kromě toho, že kniha nabízí akční a napínavý příběh, má také hlubší poselství, které se týká lidského charakteru a rozhodnutí. Hrdinové se musí potýkat s morálními dilematy, s tím, co je správné a co není, a nakonec se musí rozhodnout, jakým směrem se vydají. Toto poselství se mi líbilo a dodalo knize hloubku a vážnost.

Jeden z nejzajímavějších prvků knihy Píseň války jsou skvěle vypracovaní záporáci. Ti jsou napsáni velmi realisticky, mají své touhy, slabosti a myšlenky. Jejich cílem není jenom zničit město Dussu, ale mají i své osobní důvody, které je vedou k jejich jednání. Záporáci jsou velmi odhodlaní a jejich chladná a zlá vytrvalost vůči Delavě je opravdu děsivá.

Použití věštby přadleny osudu dodává knize další rozměr. Na první pohled se zdá být jasná, ale nakonec se ukazuje, že může být interpretována různými způsoby a její skutečný význam zůstává skrytý. Tento prvek přidává do knihy další tajemství a vzbuzuje zvědavost u čtenářů, kteří se snaží rozluštit její význam a porozumět, co se skrývá za jejími slovy.

Celkově je Píseň války skvělým příkladem zábavné fantasy literatury, která dokáže čtenáře vtáhnout do děje a nepustí ho až do samotného konce. Autorka Michaela Merglová se opět ukázala jako velmi talentovaná spisovatelka, která dokáže stvořit svět plný fantazie, dobrodružství a napětí. Pokud hledáte skvělé fantasy čtení, rozhodně si tuto sérii nenechte ujít! Já si jí moc užila a upřímně doufám, že se ještě autorka někdy vrátí do světa drakobijce Cuchenana a jeho věrného přítele Minangara, a dovypráví nám jejich příběh.

 

Hodnocení 5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: