fantasy_sci.fi_svet

Recenze na mangu One-Punch Man: Jednou ranou

one-punch man

Hodnocení 4⭐/5⭐

Název díla: One-Punch Man – Jednou ranou

Autor: ONE

Kreslíř: Júsuke Murata

Počet stran: 204

Nakladatelství: @crew_komiks

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

Moc děkujeme nakladatelství @crew_komiks, které nám ve spolupráci poslalo tento komiks.

K.O. první ranou.

Saitama se stal až příliš silným, a i ty nejstrašlivější příšery poráží jediným úderem. Začíná legenda o nejsilnějším hrdinovi v těle obyčejného chlápka.

 

Jednou ranou…

Další manga hit současné doby se díky @crewkomiks dočkal i českého překladu.

One-Punch Man se začal objevovat na internetu v roce 2009. Mankaga (autor mangy) pod přezdívkou ONE psal a kreslil tuto digitální mangu sám. Kresba byla tudíž nevalné kvality. Tento aspekt převedl v dokonalost Júsuke Murata. Ten byl velkým fanouškem teto mangy. Jednou, když byl těžce nemocen se rozhodl, že bude dělat něco konstruktivního, a přitom zábavného a překreslí tuto mangu, díl po díle, a tak vznikla tato globální pecka. Já jsem rád, že vám můžu sdělit svůj pohled na tento projekt.

Recenze

Jednou ranou…

Sen každého válečníka a hrdiny. Porazit každého nepřítele jednou ranou. Nezní to úžasně??? Vědět, že jdete do boje s tím, že vždy vyhrajete a pokaždé se vám podaří porazit zlo. Bohužel, náš hlavní hrdina to tak nevidí. Jelikož od soubojů s nepřáteli čekal trochu něco jiného. Takhle na jednu ránu, je to hrozná nuda a otrava. Saitama se stal hrdinou kvůli tomu, že se nudil.

 

První díl této série je vlastně komedie. Ať už hlavní motivací nebolí důvodem, proč se Saitama stal hrdinou nebo i tím, jak obyčejně až legračně hlavní hrdina vypadá. Má malou a plešatou hlavu (vlasy mu vypadaly při náročném tréninku). Jeho muskulatura má velmi daleko do jakéhokoliv zápasníka, natož superhrdiny. On sám se tváří, že ho nic nebaví a ze všeho nejvíce ho rozčiluje, když se objeví monstra v jeho městě a on ví, že mu bude opět stačit jedná rána a apokalypsa bude zažehnána. A on se bude moci vrátit zpátky ke svému nudnému životu.

 

Manga je to velmi svižná, akční a přímočará. Hned na prvních pár stránkách jsme vrženi do nového světa, plného monster, jenž čekají na to, až je Saitama porazí. Jedná se o první díl, takže se seznámíme s hlavním hrdinou a jeho v tomto případě velmi krátkým a intenzivním tréninkem. Co se týče příběhu vlastně tu žádný není. Tento díl je postaven na zábavě na nalákání lidí na akci prořízlou kulantními hláškami a nekonečným bojem s neustále přicházejícími monstry, jenž si myslí, že jsou neporazitelné a všem to dávají pěkně najevo. Ničí vše, co jim stojí v cestě. Dokud nepotkají apatického Saitama, jenž neví co to je strach a většinou ho samotný boj s nimi otravuje a zdržuje. Uvede se nám tu taky další postava jedná se o kyborga, který chce být také hrdinou. A díky tomu se nám tu začíná ke konci mangy rodit nějaký příběh. Jsme zvědaví, co dalšího nám nabídne druhý díl.

one-punch man
one-punch man
one-punch man
one-punch man

Teď ke samotné kresbě. Ta je hodně akční a vizuálně líbivá. Technicky je na vysoké úrovni. Jde vidět, že kreslíř Júsuke Murata jako velký fanda této mangy do kresby vložil pocity a hlavní přednosti této série. Akce je precizně nakreslená, je přehledná a nebojí se ukázat úplně všechno. Takže je dostatečně explicitní a surová. Dále bych vyzdvihl velkou fantazii a představivost. V tomto díle se nám představí několik rozličných monster a všechny jsou velmi osobité. Jejich kresba je propracovaná a dá se podle ní hned poznat co bude u tohoto monstra přednosti… Ale ono to je vlastně jedno, jelikož jak se objeví Saitama, dá jednu ránu a je s monstrem amen 👍😊. Co se týká kresby Saitamy a ostatních postav je vydařená a hlavní hrdina vypadá velmi legračně i s tím svým superhrdinským oblečkem a plešatou hlavou. Emoce jsou zde vykreslený úžasně ale to je hlavní přednosti většiny mang, takže „One-Punch Man“ ji má na srovnatelné úrovni.

 

Závěrem… Jedná se o velmi zábavnou akční a neokoukanou záležitost. Kresba je perfektní a oku líbivá. Jediné mínus je, že zde „prozatím“ nemáme žádný ucelenější příběh, ale já vím, že v dalších sériích se ho dočkáme. Také zde přibude spousta postav a jejich problémů, jenž výstavy hlavního hrdinu do spousty nezáviděníhodných situaci. Těšíme se na další díl.

Je věc, kterou byste chtěli vždy dokázat na první dobrou? Znáte tuto sérii?