fantasy_sci.fi_svet

Recenze na první knihu ze série Dračí oheň, Proroctví

Dračí oheň - Hlaváčková

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Název díla: Dračí oheň – Proroctví

Autor: Kristina Hlaváčková

Počet stran: 344

Nakladatelství: Cosmopolis

Rok vydání: 2019

Recenze: Janča

Moc děkujeme autorce @kristina.hlavacova za dlouhodobou spolupráci. 😊

Anotace

Berberská princezna se vrací v nové fantasy trilogii – Dračí oheň – volně navazující na trilogii Dračí oči!

Může příběh končit tím, že je vyhrána bitva či válka, město dobyto nebo zachráněno, princezna požádána o ruku? Nemůže. Vždy se najde někdo poražený, uražený nebo závistivý. Někdo, kdo nehodlá nechat věci, jak jsou. Někdo, kdo se chce pomstít.

 

A tady začíná náš nový příběh – vyhranou bitvou, koncem války a svatbou princezny. Zdá se, že věci nemohou být lepší. Země Západu se semkly, aby opravily svou ochrannou baštu, magické město Kefet. Lidé jsou ale přesto neklidní. S trpaslíky přicházejí hroziví pozemní draci. Navíc zmizela berberská princezna…

 

Pod horou se probudilo zlo a první útok na sebe nenechá dlouho čekat. Strážci pramenů jsou neklidní. Pradávné proroctví jim nedá spát. A nedá spát ani dítěti čtyř národů, protože z uznávané válečnice se přes noc stává lovná zvěř…

Recenze

Jako první bych se chtěla vyjádřit k obálce, která vypadá dobře, ale je mi líto, že není moc podobná předchozí sérii Dračí oči (kterou tedy mám v novém vydání). Navíc vně knihy jsou moc hezké obrázky draků, které ilustrovala samotná autorka.

Tato kniha je dokonalá! Kniha má vynikající vizuální prostředí … a teď nemluvím o fyzické knize. Ale o tom, co se mi odehrává v hlavě, prostředí a epické scény a tvorové. Byl by z toho dokonalý film! Nevím proč, ale pořád jsem u toho myslela na film Avatar, a že toto prostředí by bylo dost podobné. Les, světla a barvy, utrpení a příběh.

Moc se mi to líbilo, a dokonce jsem byla schopná i si oblíbit nějaké postavy či mít u nich trochu podezření na nekalost. Elena je zpět a mám jí čím dál radši, i když mi přijde, že její postava prošla jakousi evolucí, možná i z důvodu Aronel.

Jde vidět, že autorka s touto knihou nikam opět nespěchá a dokáže si užít a barvitě vylíčit každou malou drobnost. Je sice pravda, že přímé řeči tu bylo míň ale mě osobně to vůbec nevadilo. Krásně navazuje na sérii Dračí oči a rozmotává předešlé indicie. V tomto díle se setkáváme také s novým národem, kde najdeme dokonce někoho dlouho ztraceného.

Opět jsme měli dvě dějové linky a obě mě moc bavili. Jedna je taková dost nedokončená, takže jsem zvědavá, jak to dopadne … moc se těším na další díl. 😊 

Kniha se mi opravdu dobře četla a určitě jí doporučuji. Autorka je u tohoto dílu již naprosto perfektně vypsaná a její styl vyprávění mě baví!

Jediné minus – kniha je sice volným pokračováním, ale myslím, že čtenář, který nečetl Dračí oči tak moc obsahu neporozumí. Minimálně bude mít plno otazníku ohledně světa a minulosti postav. Naštěstí já jsem sérii četla. 😊  

Dračí oheň - Hlaváčková
Dračí oheň - Hlaváčková
Dračí oheň - Hlaváčková

Četli jste nějakou knihu od této autorky? Jaká je vaše oblíbená kniha s drakem?