fantasy_sci.fi_svet

Recenze Na Třetí Díl Současného Manga Hitu: Zabiják Démonů

zabiják demonů

Hodnocení 4⭐/5⭐

Název díla: Zabiják Démonů 3: Vzchop se

Autor: Kojoharu Gotóge

Počet stran: 196

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

 

Moc děkujeme nakladatelství @crew_komiks, kteří nám ve spolupráci poslalo tento komiks.

Anotace

Tandžiró a Nezuko se střetli se dvěma démony, ze kterých se vyklubali Kibucudžiho přímí podřízení, a v následném souboji se před jejich naváděnými míči snaží ochránit Tamajo a Juširóa. Dokážou s jejich pomocí tyto samozvané „démonské měsíce“ porazit? A získají konečně nějaké vodítko, které je zavede blíž ke Kibucudžimu?

Recenze

Na 3 díl této manga démonské série jsem se dost těšil.

Prvně musím zmínit, že se mi líbí, že na začátku mangy dostaneme shrnutí předchozího děje a krátké seznámení s hlavními postavami příběhu. Takže i ti co předchozí díly nečetli získají základní představu a můžou klidně komiks číst.

Opět jsme zpátky v době Taišo (1912-1926). Příběh přesně začíná tam, kde předchozí díl skončil. Není zde čas na žádné omáčkování a kudrlinky. Na této sérii se mi líbí ta přímočarost a nekonečna akčnost. Máme zde geniální soubojový systém, kdy každý bojovník používá unikátní druh boje. Jelikož je tato manga na soubojích postavená, není se čemu divit, že je to pro mě to nejzajímavější a myslím, že i nejdůležitější.

Příběhově nás tato manga nějak dál neposune, je to jen další lov na démona, který stojí v cestě za lékem pro Nezuko a pomstou za smrt rodiny. Zato se zde seznámíme s několika novými postavami. Většina z nich je zajímavá a u některých si myslím, že budou důležité i do budoucna pro celkový rozvoj příběhu.

Jako vždy mě překvapila, a hlavně zaujala autorova nezměrná fantazie co se týče vzhledu, charakteru a schopnosti démonů. V tomto díle hrdinové narazí na démona, jenž se ukrývá v domě. Démon má na těle bubny, a pokaždé když zabubnuje, tak se změní rozmístění pokojů uvnitř domu, nebo třeba levá zeď je vpravo, nahoře je dole atd… Je to velmi složité pro hlavní postavy a pro nás zas velmi zábavné a originální.

Každý díl této mangy je malý střípek do velkého příběhu, už teď se těším na další díl a na další originální démony a souboje.

Hlavně bych chtěl v tomto díle vypíchnout grafické a kreslířské umění. Kojoharu Gotóge se díl od dílů zlepšuje a jeho kresba je čím dál hezčí, kvalitnější a méně matoucí. Celkově je to od prvního dílu posun, méně matoucí více detailní.

Za mě určitě dobrý díl, autor si drží více méně stálou kvalitu.

Recenzi na předchozí dva díly najdete na našem IG. (klikni na obrázek)

Máte rádi v příbězích originální až sílené monstra, nebo máte rádi klasiku?