fantasy_sci.fi_svet

Jupiter’s Legacy, jak ochránit Zemi a nepřijít o rodinu

jupiter legenci

Hodnocení 4⭐/5⭐

Název seriálu: Jupiters Legacy

Žánr: Akční, Dobrodružný, Sci-fi Drama

Rok vydání: 2021

Tvůrci: Steven S. DeKnight

Režie: Steven S. DeKnightCharlotte BrändströmMarc JobstChristopher J. Byrne

Scénář: Steven S. DeKnightJulia Cooperman

Kamera: Danny RuhlmannNicole Hirsch Whitaker

Hudba: Stephanie Economou

Hrají: Josh DuhamelBen DanielsLeslie BibbElena KampourisMatt LanterAndrew HortonMike WadeTenika DavisAnna AkanaTyler ManeMeg Steedle

Stopáž: 8* různá stopáž (celkově 6hod 2 minuty)

 

Obsah filmu

První generace superhrdinů se skoro sto let starala o to, aby byl svět v bezpečí. To samé se teď očekává od jejich dětí. Jejich děti to ale vidí jinak. Je úplně jiná doba, a zlo jde jako první s ní ruku v ruce. Dobro by se také mělo přizpůsobit. Dokáže stará generace porušit své století stará pravidla, svůj kodex cti? Nebo zde bude zuřit boj nejen proti zlu, ale i proti svým vlastním dětem?

Recenze

Jupiters Legacy další zajímavý superhrdinský projekt od Netflix. Komiksovou předlohu má na svědomí Mark Millar (Watchman, Kick Ass, Logan – Wolverine, Kingsman), takže bezesporu tu máme kvalitní základ jak vizuální, tak scenáristický. Ovšem Netflix si s tím neporadil tak dobře, jak mohl. Seriál je totiž rozdělen do dvou časových rovin, do přítomnosti a do roku 1929, kdy zasáhne celý svět hlavně Ameriku velká hospodářská krize.

První dějová linka je ze současnosti, a je to také ta slabší. Hlavní hrdinové jsou známí po celém světě a je pro ně těžké hlavně pro nástupnickou generací se s tím smířit. Původní Jupiters Legacy mají svůj kodex a ten se snaží dodržovat, bohužel jejich děti se vezou ve stínu svých rodičů a ti na ně kladou přehnané nároky. Někteří to řeší tak, že skryjí své schopnosti, jiní zase alkoholem a drogami. Navíc mají problém se samotným kodexem a padouchy, jenž žádný kodex cti nemají. To by nebyl až takový problém, ale jedná se o superhrdinský seriál ne rodinné drama. Máme zde všehovšudy tři souboje, z toho maximálně jeden na mě technický zapůsobil.  Při bojích jde vidět slabší kvalita CGI efektu navíc je až do očí bijící, že se to odehrává před zeleným platném. Kostýmy hrdinu jsou hodně barevné a nehodí se do celkového pojetí seriálu, vypadají jak z cirkusu. V této časové lince bych herecky vyzdvihnul výkon Eleny Kampouris alias Chloe Sampson, dcery Utopiana.

JupitersLegacy
JupitersLegacy

Druhá dějová linka je perfektní, krach burzy smrt otce, kterou na vlastní oči uvidí hlavní postava, Sheldon Sampson alias „The Utopian“, kterého hraje Josh Duhamel (Transformers) mu změní celý život. Po smrti otce má vidiny, ostatní si myslí, že se zbláznil a on hledá odpovědi na vize, jenž se mu zdají. Jeho mrtví otec mu ukazuje cestu, kam se má vydat a on ho poslechne. V této části máme spoustu zajímavých scén a seriál se zde pohybuje na úrovni psychologického thrilleru a hororu. Cesta je to hlavně psychicky náročná, a zde bych vyzdvihl herecký výkon Duhamela, byl perfektní. Celkově má tato část lepší příběh, zajímavější lore a hlavně velmi dobrou atmosféru. Kvalitativně to vypadá lépe, jelikož zde nemáme žádné CGI boje, ani komické oblečky.

Celkově se jedná o vydařený seriál. Určitě tam je spousta věcí k zlepšení, ale díky kvalitnímu celkovému příběhu a docela dobré atmosféře ho hodnotím kladně.

Kvůli nevelkému úspěchu se druhá série neplánuje

Co je pro vás důležité v superhrdinských seriálech?