fantasy_sci.fi_svet

Dětský příběh plný kouzel - Gryfova zkouška

napsala Janča   💛    02.07.2024 

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Kronika města Mistle End – Gryfova zkouška

Autor: Benedict Mirow

Žánr: fantasy pro děti

Nakladatelství: Bambook

Počet stran: 304

Rok vydání: 2024

 

Děkujeme @bambook @nakladatelstvi_grada , kteří nám v rámci #spoluprace zaslali knihu k recenzi.

 

Benedict Mirow se narodil v roce 1974 v Mnichově. Tento etnolog a režisér již po léta píše a natáčí dokumenty a filmové portréty umělců mezinárodní kulturní scény. Po letech strávených v Africe a ve Vídni nyní Benedict Mirow žije se svou dcerou a dvěma kočkami v Mnichově a věnuje se psaní dětských fantasy románů.

ANOTACE:
Když se Cedrik s otcem stěhuje do Skotska, nemá ani tušení, jaké síly dřímají v jeho nitru. Své schopnosti nečekaně objeví poté, co jej jedné noci magický strážce Mistle Endu vyzve, aby složil gryfovu zkoušku. Zaskočený Cedrik při ní zjišťuje, že je jedním z posledních žijících druidů na světě. A být druidem znamená zejména zodpovědnost a závazek. Od té chvíle musí rozvíjet své nadání, neboť je to právě on, který může zabránit hrozícímu narušení rovnováhy mezi člověkem, magií a přírodou. Propukne boj, na který však mladičký druid není zatím připraven. Naštěstí mu jsou nablízku kamarádi, sourozenci Emily a Elliot – ona jako bystrý měnlivec, on jako budoucí čarodějnický mistr.

Benedict Mirow nás ve své knize „Kronika města Mistle End – Gryfova zkouška“ zve na dechberoucí cestu do malebného, ale záhadného městečka Mistle End, kde magie není jen pohádkou, ale denní realitou. Tento první díl slibné fantasy série nás zavádí do světa plného kouzel, nebezpečí a nečekaných odhalení.

Hlavním hrdinou je mladý Cedrik, který se po přestěhování do Mistle End ocitá v neznámém a tajemném prostředí. Od prvních okamžiků je jasné, že toto město skrývá mnohem více, než se na první pohled zdá. Cedrik postupně odhaluje, že je součástí světa plného magických tvorů, starobylých tajemství a nadpřirozených schopností, které mu změní život.

„Skrčil se na poslední podestě, přitiskl se na stěnu vedle okna a vyhlédl ven. Sníh se třpytil v měsíčním světle a to, co spatřil na hřebeni jejich střechy, mu skoro vyrazilo dech: tam, co začínala městská zeď, stálo podivné stvoření, napůl lev a napůl orel, s roztaženými křídly a tlustými tlapami zabořenými ve sněhu. Pomalu, škubavě kývalo ocasem, jeho perutě musely mít rozpětí několika yardů. A to obrovské zvíře stálo pouze pár kroků od něho. Bylo bíle, přímo směhobíle. Tělo mu pokrývalo bělostné peří i srst.“ – str. 30

Mirow exceluje ve vytváření postav, které jsou živé a komplexní. Cedrik je odvážný a zvědavý chlapec, jehož dobrodružná povaha ho často dostává do nečekaných situací. Jeho přátelé a spojenci, kteří mu pomáhají na jeho cestě, jsou stejně fascinující a přidávají příběhu na hloubce. Zvláštní pozornost si zaslouží postava gryfa, který se stává Cedrikovým průvodcem a ochráncem. Tento majestátní tvor dodává příběhu mystickou a vznešenou atmosféru.

Mistle End je město, které dýchá historií a tajemstvím. Mirowovo skvělé vykreslení prostředí je jedním z nejsilnějších prvků knihy. Čtenář se snadno ponoří do popisů starobylých uliček, hustých lesů a magických bytostí, které obývají tento svět. Každý detail je pečlivě promyšlený a přidává k bohatosti příběhu.

Ačkoliv je tento příběh primárně pro děti, užila jsem si ho! 🙂 Kniha se mi moc dobře četla. „Gryfova zkouška“ je plná napětí a zvratů, která mě udržela v napětí až do poslední stránky. Autor kombinuje akční scény s momenty klidu a reflexe, což vytváří dynamický a poutavý příběh. Každá kapitola přináší nové výzvy a odhalení, které mě nutily pokračovat ve čtení. Tato kniha je ideální pro všechny, kdo hledají únik do světa plného magie, přátelství a nezapomenutelných dobrodružství.

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: