fantasy_sci.fi_svet

Rádi rozhodujete o osudu knižních postav? Přečtěte si gamebook Poklad zlobrů

Název díla: Svět tisíce dobrodružství – Poklad zlobrů

Autor: Jens Schumacher

Počet stran: 176

Nakladatelství: Mytago

Rok vydání: 2022

 

Moc děkujeme nakladatelství @mytagocz , které nám ve spolupráci poslalo tuto knihu.

Ve vesnici Roog nastal poplach: Bolko je pryč! Tvůj bratranec vyrazil do temného Yorrockého hvozdu, aby tam na vlastní pěst pátral po bájném pokladu zlobřího knížete. Hvozd je přitom plný smrtelných nebezpečí – a možná tam dosud přebývají i zbytky lidožravých zlobrů. Bez otálení se vydáš na cestu, podaří se ti však tvého nerozvážného příbuzného najít včas a ve zdraví přivést zpět domů?

 

Kniha nabízí interaktivní příběh: TY rozhoduješ, kterou cestou se budeš ubírat a kterým nepřátelům se postavíš. Ovšem pozor, ve zkouškách, které na tebe čekají, můžeš obstát jen s pořádnou porcí odvahy, vytrvalosti a také s trochou štěstí!

Recenze

Také se vám občas stává, že se příběh knihy neubírá tím směrem, který byste si přáli? Změňte to, přečtěte si gamebook a sami se přičiňte k tomu správnému konci.

Z této knihy to fantasy doslova čiší. I když je to příběh spíše pro mladší čtenáře, já si knihu přesto užila plnými doušky. Kniha se četla moc dobře a příběh dával smysl. Napsáno je to moc hezky. Pokud si nechcete psát do knihy, stáhnout průvodní listinu si můžete ZDE .  Vše je barvitě popsáno, ale i přes to kniha nechává prostor pro vlastní představivost. 

 

Moje první hra skončila těmito slovy:

Svého bratrance jsi sice našel, zachránit jsi ho však nedokázal! S očima plnýma slz vyhlédneš malým okénkem. Venku právě oranžová koule slunce stoupá nad vrcholky yorrockých stromů. Takhle tedy vypadá poslední východ slunce, jaký v životě spatříš. Tvé dobrodružství končí tragicky.

 

I mé druhé dobrodružství nevyšlo úplně dobře, a tentokrát se mi nepodařilo dokonce ani bratrance najít. Navíc mě postihlo něco horšího než smrt. 

Mé třetí dobrodružství skončilo, asi stejně dobře, jako dva předchozí pokusy. Opět jsem ještě bratrance nenašla, a umřela ve spárech násilné vodní hladiny.

Tak trochu jsem se cítila, jako princezna zakletá v čase – neustále se po nezdaru příběh restartoval. Vtipné je, že se nemůžete vrátit zpět o jeden krok, protože kniha nejde postupně ale přeskakuje, tudíž pokud si nepamatujete číslo předchozího „bodu“, už se nedokážete vrátit. Což je každopádně problém ale i výhoda každého gamebooku. Tak se to totiž správně hraje. 😊

Celkově knihu hodnotím dobře, příběh je zajímavý a nenudil. Je pravda, že je to jeden z těch lehčích příběhů, který vám nezabere tolik času. Ale celkově příběh této knihy na mě působil velmi celistvě a zajímavě. Setkala jsem se s různými lidmi i tvory. Okusila jsem pár překážek a pastí.

Přesto všechno, myslíte, že jsme kýžený poklad našli a odnesli si ho domů? – To se dozvíte, když si tento gamebook zahrajete. Já to rozhodně doporučuji! Je to velmi osvěžující putování za pokladem. 😊 Hororové prvky tu ovšem nečekejte.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu
Sdílej:

Jakou knihu jste naposledy četli? Máte rádi gamebooky?