fantasy_sci.fi_svet

Recenze na originální komiks "Rudý děs 2"

Název díla: Rudý děs 2

Autor: Kryštof Franciško

Nakladatelství: samonáklad

Rok vydání: 2023

Děkujeme autorovi @krystoffrancisko za zaslání komiksu.

Ahoj, dnes tu máme recenzi na indie komiks, který je zajímavý, originální a velmi rád si v něm listuji. Komiksu “Rudý děs 2” od českého autora Kryštofa Franciška je atompunkovým, retro sci-fi příběhem, který se odehrává v alternativní realitě studené války, kde místo lidí hrají hlavní roli zvířata, zvířata všech druhů a velikostí.

Komiks začíná přesně tam kde skončil v časové rovině se posuneme, ale příběhové to pěkně navazuje. Hlavní hrdinkou je kobřice Sára Palchyuková, dcera geniálního vědce a zavražděného emigranta. Sára se vydává na cestu pomsty, a to nejen na planetě Zemi, ale i na kolonizovaném Tantalu. Příběh se plně rozvíjí a otěže příběhu postupně přebírá právě Sára.

Komiks se poučil z nedostatků prvního dílu a vylepšil lettering. I když mluva postav občas pokulhává a textu by mohlo být více, celkově je to zajímavý a originální příběh, který stojí za přečtení.

Kresba je velmi originální a pro mě osobně velmi zajímavá. Nemusí se líbit každému, ale já jsem s jejím vizuálem spokojen. Společně s příběhem dává dohromady neobvyklé dílo.

Závěrem – příběh by mohl mít vyšší tempo a komiks by mohl být delší, ale vzhledem k samonákladu a ruční tvorbě, to považuji za dobře odvedenou práci. Pokud máte rádi sci-fi s netradičním námětem, určitě si “Rudý děs 2” přečtěte! 🚀📖

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.