fantasy_sci.fi_svet

Dokáže Doctor Strange získat zpět svou moc a magií?

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Doctor Strange – Nejvyšší čaroděj

Autor: Mark Waid

Počet stran: 116

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

NEJVYŠŠÍ ČARODĚJ ZEMĚ MÍŘÍ KE HVĚZDÁM!

KDYŽ STEPHEN STRANGE ztratí své mistrovství v okultním umění, nabídne mu Tony Stark řešení hodné jednadvacátého století: má po nové magii zapátrat ve vesmíru! Bizarní nová kouzla, noví spojenci i nepřátelé – s tím vším se Strange mezi hvězdami potkává, zatímco odkrývá nikdy dříve nepoznaná zákoutí a tajemství marvelovského vesmíru. Jenže záhy se ocitá v zajetí nepřátelské civilizace. Dokáže Strange daleko od domova, bez své moci a přátel, přesvědčit jistou mimozemšťanku s nevyslovitelným jménem, že je hoden záchrany? Válka nekonečna se blíží, a on se svou novou společnicí čelí Super-Skrullovi, který v rukou třímá Kámen času!

Foto: Crew.cz

Recenze

Nejvyšší čaroděj nám představí Doctora Strange v úplně nové sérií a hned od prvního dílu je jasné, že to bude originální záležitost. Hned na úvod zjistíme, že Strange přišel o svou magií, o své mistrovství v okultním umění, což znamená, že je úplně ztracen. Líbí se mi jeho osobni bloumání nad tím, co je jeho život bez magie, jak moc byl na ní závislý. Naštěstí tu je Tony Stark a ten vždy nalezne řešení. Tentokrát je řešení tak říkajíc ve hvězdách a to doslova. Stephen bude muset hledat kořeny své magie, její čisté skupenství na jiných planetách po celém vesmíru.

Příběh je to působivý, určitě nabízí velké množství různých zápletek, které zde nebyly úplně využity. Nejedná se o nejhorší vedení příběhu, ale dalo se z toho dostat mnohem více. Děj celkově velmi skáče mezi planetami, vše je velmi rychlé a uspěchané. Vždyť jde o hledání magie v nekonečném vesmíru a určitě by to vydalo na několik samostatných komiksů. Místo toho to narvali do jednoho, a ještě docela krátkého komiksu. Nachází se zde sice několik zajímavých pasáží a dostaneme i zajímavou postavu vesmírné arkanoložky, která bude Strange v jeho pátrání doprovázet.

Velké plus vidím v tom, že nám tento komiks ukáže i vzdálené vesmíry a nové ale i známé rasy ze světa Marvel univers. Bohužel, kvůli své nahuštěnosti a malému počtu stránek jsou rasy i planety zmíněné velmi okrajově a osobně mě to docela zklamalo. Chtělo to spíše rozdělit do vice komiksu.

Kresba je moderní, líbivá a dobře seděla k modernímu příběhu, ve kterém hraje velkou roli vesmír a vesmírné bytosti. Na můj vkus nebyla až tak detailní, ale pro tento komiks byla vhodná. Stranger tu působí moderně a dost namakaně.

Závěrem se jedná o komiks, kterému bych vyčetl jeho neschopnost využít všechen svůj potenciál, a to je obrovská škoda. První díl teto sérii proto hodnotím průměrné a počkám si na druhý díl, který snad napraví reputací nejvyššímu čaroději. Myslím, že Strange je velmi komplikovaná a kvalitní postava, která má určitě co nabídnout.

 

Hodnocení 3⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Máte rádi Doctora Strange?