fantasy_sci.fi_svet

Pekelná jízda pokračuje, recenze na Inferium 2 - Invaze

Název díla: Inferium 2 – Invaze

Autor: Roman Bureš

Počet stran: 680

Nakladatelství: Epocha

Rok vydání: 2022

Děkujeme @nakladatelstvíepocha za zaslání knihy.

První díl Inferium byl vynikající počin. Zábavná jízda plná nacistů, démonů a ohně pekelného nám představila svět a peklo v podobě, kterou jí vdechl autor Roman Bureš. A zanedlouho poté tu máme druhý díl s názvem Invaze. Samotným názvem mnohé naznačuje a já jsem si říkal, jaká větší invaze může ještě nastat než ta, která byla v prvním díle. To byl masakr a to doslova.

Kniha Invaze nás zavedené nejen do Inferia ale podíváme se i do jiných dimenzí. V příběhu se objevují staré známe postavy z prvního dílu a sledujeme nejen vývoj Amálky židovské dívky, která zde uvízla po událostech z prvního dílu ale také technologický vývoj Inferia, které po bitvě s lidmi (nacisty) rozhodlo, že pro jejich vlastní bezpečí je potřeba modernizovat svou zemi, svou armádu. Bohužel nebo bohudík Amálka nemůže zůstat v pekle věčně a má být předána do rukou Ronana – polovičního Démona, jež žije ve světě lidí svým věčným životem. Ronan byl nechtěnou součástí událostí z prvního dílu. Jediná možnost, jak vrátit Amálku do světa lidí je otevřít dimenzionální bránu a Amálku mu předat. Toto otevření brány je náročné a nezůstane bez povšimnutí. V tuto chvíli dostává příběh to správné tempo a nastává hlavní rozdíl mezi prvním a druhým dílem. Jelikož se také podíváme do nebeské říše, která si říká Eden. V této říši je hlavní vojenský velitel ctižádostivý Azrael a vidí v otevřené bráně možnost, jak dobít Inferium a navrátit zpět nebi ztracené území jejich předků, jež nyní obývají démoni. Válka démonů s Anděli se blíží. Kdo nakonec vyhraje a určí budoucí podobu Pekla?

Příběh mě vtáhl hned od prvních stránek, sice dějový rozjezd byl pomalejší ale popis Inferia a Edenu a všeho okolo mě velmi bavil. Staré známé peklo je stejně ujeté a brutální jako v prvním díle. A nebeská říše Eden je samé překvapení. Autor mě opět přesvědčil, že má vynikající představivost a jeho schopnost popisovat fungování světa a svět celkově je nejen zajímavý ale také zábavný. Díky délce 680 stran si autor mohl dovolit podrobnější popis a rozvoj. V příběhu bylo jen pár pasáží, které mi přišly navíc, jinak tam všechno pěkně sedělo a fungovalo. Přitom jsem vůbec nebyl ochuzen o akci, násilí a zábavné scény. Ronan je prostě obří sympaťák. Je to postava na rozhraní dobrá a zla takový antihrdina, který je zklamaný vývojem civilizace a lidstva. Přesto, jak je tímto vývojem zhnusen nedá na Zemi a její krásu dopustit. Miluje život a vše co k němu patří. Ostatní hlavní nebo vedlejší postavy jsou také zábavné a určitě si své místo v příběhu zaslouží.

 

Styl psaní je zábavný, nenudí a mě osobně se velmi líbí. Je to už moje 4 kniha od Romana Bureše a všechny mé velmi bavily. Ne všem se musí autorův styl líbit, ale takhle to je snad u všech knih a u všech příběhů.

Závěrem bych řekl, že se jedná o zábavnou, brutální a akční jízdu, která i přes svou délku nenudí a přináší zajímavý pohled na věčný souboj Pekla a Nebe. Inferium i Eden mají své osobní krasy a jsou velmi originálně vystavěny, jejich fungovaní má logiku. Důvod boje mezi nebem a peklem je jasný a přes to velice zábavný. Postava Ronana a jeho osobní pohled na vše dodává příběhu šmrnc. Velmi by mě potěšila kniha jen o Ronanovi a jeho životě, bylo by to dle mě velmi zajímavé.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu

Máte rádi knihy s pekelnou tématikou?