fantasy_sci.fi_svet

Komiks Nejvyšší Čaroděj 2. - Dokáže si Doctor Strange poradit s Doctorem Strangem

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Doctor Strange – Nejvyšší čaroděj 2. Úhrada

Autor: Mark Waid

Ilustrace: Jesús Saiz

Počet stran: 152

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání komiksu.

DOCTOR STRANGE SE VRACÍ NA ZEMI A NACHÁZÍ TAM… DOCTORA STRANGE?!

 

Obsahuje sešity Doctor Strange (2018) č. 6-11 – autoři Mark Waid, Javier Pina, Andres Guinaldo,

Jesús Saiz, Butch Guice, Daniel Acuña, Kevin Nowlan, JP Mayer, Andy Owens, Roberto Poggi, Keith Champagne, Tom Palmer, Brian Reber, Jim Campbell, Andrew Crossley, Rachelle Rosenbergová a Carlos Lopez.

 

Nejvyšší čaroděj se vrací na rodnou planetu poté co hledal v kosmu svou ztracenou magii. Této doby využil nejeden jeho nepřítel k upevnění své moci a k vymyšlení plánu, jak porazit Doctora Strange a jeho magii. Jelikož nepřítel, který ho tu čeká se vyzná v magií úplně stejně jako on, čaroděj musí napnout všechny své síly a použít nově nabité předměty, aby zlo, které má jeho tvář porazil. Navíc se objeví někdo, kdo je spjat se Strangovou minulostí a snaží se získat nadvládu, nejen nad samotným čarodějem ale také nad Sanctum Sanctorum. Tento záhadný cizinec ovládá všechnu magií a dokáže o ní připravit i jiné čaroděje, bude těžký nepřítel.

Recenze

Jedná se o druhý díl ze série Nejvyšší čaroděj. První díl byl zábavný, ale na můj vkus až moc rychlý. V druhém díle se tento drobný nešvar opakuje také. Komiks obsahuje vícero sešitů a tím pádem i vícero příběhu. Je tu dvojník Strange, který se nám odhalí až příliš brzy ale o to je zajímavější jeho motivace a cíl. Bylo zajímavé sledovat, jak si s ním náš hrdina poradí, jelikož tato postava má na něho určitý vliv. Díky tomu se tento příběh stává více osobním a pozoruhodným. Objeví se také démonický Dormamu, jež má své plány a Strange v nich figuruje jako nepřítel číslo jedna.

 

Všechny sešity a příběhy byly dobré, ale možná by to chtělo každý z nich více rozebrat a dát jim více prostoru. Démonický Dormamu je super záporák a jeho postava mě strašně baví. Doctor Strange je furt ten samý náladový a namyšlený čaroděj, který ale dokáže věci, díky kterým mě komiksy o něm velmi baví. Jsou jiné než ostatní superhrdinské komiksy, hlavně díky magií a jeho osobitému charakteru.

 

Vizuálně se mi komiks líbí, kreslíři odvedli fakt dobrou práci. Není to sice úplně nejlepší kresba, co můžeme dostat, ale pro toto dílo se hodí. Komiks je přehledný a jednoduše se v něm čte. Větší obrázky mají své kouzlo a rád jsem se u nich pozastavil a prohlížel si všechny detaily. Barevnost je dostatečná a font písmen i velikost bublin či textu všeobecně byla dobrá. Klasický formát a kvalitní lesklý papír na mě působí vždy dobře, a rád si tyto komiksy od Crew čtu.

 

Závěrem bych řekl, že druhý díl Nejvyššího Čaroděje je zábavná ale ničím neohromující komiksová jednohubka. Nosnou silou jsou zajímavé příběhy a pár osobitých záporáku. První díl mě zatím bavil nejvíc, avšak jsem velmi zvědav, jaké další příběhy nám tento hrdina nabídne. Doctor Strange je pro mě jeden z nejzajímavějších hrdinů a jeho příběhy si čtu rád.

 

Hodnocení: 3,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Máte rádi Doctora Strange?