fantasy_sci.fi_svet

Amazing Spider-Man 4: Štvanice od autora Nicka Spencera vás strhne do nekompromisního souboje

napsala Janča   💛    11.06.2023 

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Amazing Spider-Man (2018) – Štvanice: Díl první

Autor: Nick Spencer

Počet stran: 156

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2023

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku tohoto komiksu.

The Amazing Spider-Man 4: Štvanice je ohromující komiksová jízda, která vás vezme na neuvěřitelné dobrodružství se Spider-Manem a jeho ikonickými protivníky. Tento komiks od autora Nicka Spencera je příkladem toho, jakým způsobem se dokáže nová krev a svěžest vdechnout dlouholeté sérii.

Jedním z nejvýraznějších prvků této knihy je napínavý a do detailu propracovaný příběh. Spencer nešetří na emocích a dramatických zvratech, které udržují čtenáře v napětí a přinášejí stále nové překvapení. Příběh se točí kolem obrovského loveckého závodu, ve kterém jsou Spider-Man a jeho největší nepřátelé chyceni a vystaveni nebezpečí. Je to bitva o přežití, která prověří nejen Spider-Manovy síly, ale také jeho morální hodnoty.

Spencer se skvěle vypořádal s charakterizací Spider-Mana. Dokáže zachytit jeho vtipnou a charismatickou povahu, zatímco zároveň rozvíjí jeho vnitřní konflikty a rozhodnutí, která ho staví do těžkých situací. Je skvělé sledovat, jak se Peter Parker vyrovnává s nástrahami loveckého závodu a jak se snaží chránit nejen sebe, ale i své nejbližší.

Navíc, vykreslení vztahu mezi Spider-Manem a jeho tradičními nepřáteli je jedním z vrcholů této knihy. Spencer se nebojí ukázat jejich komplexní stránky a vykreslit jejich rozhodnutí a motivace, které mohou někdy překvapit čtenáře. Je to skvělý příklad toho, jak se tradiční protivníci mohou stát nejen pouhými nepřáteli, ale i klíčovými postavami pro rozvoj příběhu.

Hlavním protivníkem v komiksu je ikonický záporák Kraven Lovec. Kraven je jedním z nebezpečnějších a nejslavnějších protivníků Spider-Mana, a v této knize se představuje ve velkolepém a nebezpečném světle.

Kraven je vykreslen jako nemilosrdný lovec, který se rozhodne vytvořit neuvěřitelný lovecký závod, ve kterém jsou Spider-Man a další hrdinové jeho kořistí. Je fascinující sledovat, jak Kraven zneužívá své bohatství a geniality k tomu, aby zajistil, že lovecký závod dosáhne naprostého vrcholu. Jeho cílem je nejen porazit Spider-Mana, ale také dokázat, že je on sám největším loveckým mistrem.

Kravenův charakter je podmanivý a temný. Autor Nick Spencer se věnuje i jeho psychologii a způsobu, jakým se vyrovnává s vlastními démony. Kraven je komplexní postava, která má nejen fyzickou sílu, ale také silnou vůli a vytrvalost. Jeho osobní motivace a rozhodnutí přidávají na hloubce celého příběhu a přinášejí nečekané otočky.

Dalším zajímavým prvkem v komiksu je pasáž, ve které je příběh vyprávěn z pohledu Black Cat. Black Cat je dlouholetou postavou v příbězích Spider-Mana a její perspektiva přináší nový a osvěžující úhel pohledu na události.

V této části se opětovně dozvídáme (bylo již zmíněno v předchozích dílech této série), že Spider-Man byl v minulosti nucen vymazat své vzpomínky z paměti Black Cat, aby ji chránil před nebezpečím, které by jí hrozilo kvůli jejich vztahu a jeho superhrdinským povinnostem. Tato tajemná událost představuje důležitý motiv, který ovlivňuje chování obou postav.

Perspektiva Black Cat přidává do komiksu hloubku a emocionální napětí. Její snaha o znovunavázání vztahu se Spider-Manem a hledání odpovědí na otázky ohledně jejich minulosti a jejich vzájemného propojení dodává příběhu další vrstvu.

Vizuální stránka komiksu je nádherná. Ilustrace od talentovaného umělce skýtají detailní a dynamické obrazy, které skvěle zachycují akční scény i emoční okamžiky. Barevné palety jsou bohaté a přispívají k celkové atmosféře příběhu.

Už se nesmírně těším na další část této štvanice.

Hodnocení 5⭐/5⭐

 

Navíc v letošním roce nám Marvel představí Kravena také na filmových plátnech. To znamená, že fanoušci budou mít příležitost vidět tohoto nebezpečného lovce ve všech jeho temných a nekompromisních podobách. Tato současná popularita postavy dodává komiksu ještě více vzrušení a očekávání.

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: