fantasy_sci.fi_svet

Překypující strachem a tajemstvím: Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech od Karin Novotné

napsal Robin   23.02.2024 

Název díla: Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech

Autor: Karin Novotná

Nakladatelství: Golden Dog

Rok vydání: 2023

Žánr: horor

Obálka: Petr Štich

Počet stran: 102

Vazba: brožovaná, formát 104×174 mm

 

Děkujeme autorce @karin.knihomolka za zaslání knihy.

Tato hororová novela z edice „Zrnka temnoty“ od autorky Karin Novotné mě zaujala nejen svou obálkou ale také anotací. Příběh o dvanáctileté Rebece, která se potýká s těžkou šikanou na základní škole, a navíc objeví pradávné tajemné zlo, mě vtáhl do svého temného, pochmurného světa od samého začátku.

Autorčin způsob psaní mi znovu potvrdil, že je velmi šikovná a zdatná v budování napětí a atmosféry. Schopnost stvořit velmi uvěřitelnou hlavní postavu, která táhne celý příběh hodnotím velmi vysoko. Při čtení jsem se vrátil do vzpomínek na vlastní školní léta, ale byl jsem také pohlcen atmosférou plnou strachu, tajemna a pokušení objevit neznámé věci.

Okřídlení tvorové z bouřkových mračen představují monstrózní bytosti, které vypadají jako noční můry z hlubin lidského strachu. Jejich příchod do příběhu přináší ještě větší napětí a nebezpečí pro naši hrdinku Rebeku.

Příběh rychle nabírá na obrátkách a napětí by se dalo krájet. Mě osobně nejvíce bavila ta část, než se tajemné bytosti ukázaly v plné kráse. Když už jsem jako čtenář věděl o co se jedná, kniha ztratila notnou dávku tajemná. Tempo a velmi příjemná atmosféra ale zůstala nadále na výborné úrovni a tato útlá knížečka se četla sama. Osobně mě velmi zaujalo, jak dokáže autorka zobrazit děsivou realitu a strach z neznáma prostřednictvím jemných detailů a skvěle napsané hlavní postavy.

Kladně také hodnotím, jak autorka dokázala propojit prvky nostalgie s moderními hororovými motivy. Tato knížečka je jedinečným dílem, které osloví jak fanoušky klasických hororů, tak i ty, kteří hledají nové a originální příběhy ve stylu Stranger Things.

Celkově vzato Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech je zajímavá a strhující četba, které mě po celou svou dobu nepustila ze svého sevření. Bohužel je knížka vážně krátká, což je na škodu, jelikož příběh je to vážně působivý. Tuto novelu doporučuji všem fandům horou, ať už těm starším tak i těm co s hororem teprve začínají.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: