fantasy_sci.fi_svet

Co ve světe WoW znamená Pokrevní přísaha? To zjistíte v novém komiksu

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: World of Warcraft – Pokrevní přísaha

Autor: scénář Dough Warner

Kresba: Jheremy Raapack

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

V hlubinách Maraudonu se cosi probouzí. Cosi zlovolného. Čeho se kentauři bojí víc než armád Hordy?

Scenárista Doug Warner a kreslíř Jheremy Raapack v příběhu World of Wacraft: Pokrevní přísaha přicházejí s vyprávěním o malé skupině nesourodých hrdinů, která se musí spojit a naučit přijmout své rozdíly, pokud má zachránit svět před ohromnou válečnou mašinerií kentaurů odhodlaných ovládnout celý Azeroth.

Recenze

Další komiks ze světa World of Warcraft. Na první pohledzaujal název „Krevní přísaha“, a úžasná kresba na obálce. Já ten vizuál Warcraftu prostě zbožňuji, hned na první pohled poznám, že se jedná o příběh z Azerothu. Komiksstandartní formát a počet stran je naprosto vyhovující, takže komiks do batohu na cesty.

Samotný příběh je vcelku jednoduchý. Komplikované je však usazení příběhu do doby kataklyzmatu, což je velmi důležitá událost ve světě WoW a celého Azerothu. Bohužel, se zde tato událost nijak neřeší a je to tu velmi okrajové jen zmíněno.

Za mě se jedná o něco jako Avengers ve světě Warcraftu. Začátek příběhu je rychlí, hned nás hodí do dění a poznáváme první hrdiny. Jedná se o velmi rozlišné bytosti a to letitého Taura  Ironhoofa, starého válečníka a orkského lovce Malcara, jehož doprovází věrný vlk Remnes, kteří se jako první střetnou s novou hrozbou. Ta má podobu obrovské armády hrůzu nahánějící kentaurů, jež mají nového strašného vůdce, kterému se podařilo sjednotit věčně rozhádané kmeny těchto strašlivých válečníků.

Tato hrozba chce smést z povrchu světa všechno, co jí stojí v cestě, a to i velké město hordy Orgrimmar. Díky této neřešitelné situaci se zformuje velmi různorodá skupina hrdinu složená z všemožných bytostí Azerothu. Tato banda válečníků a mágů, ve které najdeme mimo Ironhoofa a Malcara také nemrtvého Felgrima, druida Rada’Jina, krvavého elfa Ashra Valandrila a šamanku Shagaru. Tato skupina jediný úkol, najít a zabít nového vůdce kentaurů a zabránit tak této hordě v tažení. Bohužel, ne všechno se zdá být tak jasné a tyto hrdiny čeká těžký boj nejen s neznámým a mocným nepřítelem, ale také mezi sebou.

Komiksbavil, má úžasnou moderní kresbu, která se velmi pevně drží kanónu Warcraftu. Grafický je na vysoké úrovni. Komiks má po vizuální stránce vše, co má dobrý komiks mít. Dobře umístěné bubliny, velké jedno a dvou stránkové kresby, které jsou plné ohně magie a krve.

Závěrem, jedná se o dobrou Warcraft týmovku, kde najdeme spoustu osobitých a známých postav. Dohromady tvoří zajímavou skupinu. Bohužel, nám příběh nepřináší nic nového či nečekaného, jedná se prostě o výplň a rozšíření WoW universa. Grafická stránka je super, ale také zde nenajdeme nějaký originální vizuální nápady nebo něco co jsem jinde neviděl. Prostě dobrý komiks ze zajímavého světa.

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Máte rádi komiksy ze série World of Warcraft?