fantasy_sci.fi_svet

fantasy příběh od České autorky Anny Tausigové

napsala Janča   💛    30.04.2024 

Odkaz na web autorky:

Název díla: Siverai: Dědici Remiey

Žánr: Fantasy

Nakladatelství: samonáklad

Počet stran: 375

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme @annatausigova , která nám v rámci #spoluprace zaslala knihu k recenzi.

Anotace:

Nic z toho se nemělo stát. Byla jsem siverai, ochránkyně mocného alfího rodu. Po tragédii na hradě jsem myslela, že všichni, které jsem milovala, zemřeli. Jsem odhodlaná najít ztraceného dědice a osvobodit své království, Remiey, ze spárů Dobyvatele. Jmenuji se Adriena Taleverová a tohle je můj příběh o věrnosti a naději. Dokud žiju, lid Remiey se nepodvolí.

Neotočila se k ní, pouze hleděla na obzor. Kdyby ji někdo namaloval, byl by to obraz hodny vystavení nad krb.  (str. 60)

Kniha “Siverai: Dědici Remiey” od Anny Tausigové je jako okno do světa plného magie, dobrodružství a nečekaných zvratů. Už na první pohled zaujme nádhernou obálkou, která slibuje příběh tak poutavý, jaký se skrývá uvnitř. Název knihy je stejně tak lákavý a vzbuzuje zvědavost o tom, co se skrývá za tajemným slovem “Siverai”.

Autorka má nezpochybnitelný talent pro vyprávění příběhu, který je umocněn její schopností vytvořit skvělou atmosféru, že se čtenář může cítit jako součást děje. Svět, do kterého nás Tausigová zve, je propracovaný s bohatým lore, které dodává příběhu hloubku a uvěřitelnost.

Připadala si jako bílá královna, osamocená na šachovnici s černými figurkami. Výzdoba jí trochu připomínala oslavy Samhainu, až na zvolené barvy.
,,Smím prosit?“ ozval se zničehonic Rowan a vzal ji za ruku. Odtrhla pohled od magie, která se všude kolem prolévala jako mořský vánek. Změřila si ho pohledem a zvažovala, jaké jsou šance, že se neztrapní. (str. 113)

Hlavní postava, Adriena, je siverai – ochránkyně mocného alfího rodu. Je to žena plná síly a odhodlání, která se nebojí čelit výzvám, které před ni osud staví. Autorka si umí text vymazlit a její slovní zásoba je opravdu působivá, což je pro milovníky jazyka pravým potěšením.

Přestože kniha není zcela originální a může se zdát, že některé prvky jsou již známé z jiných příběhů, je “Siverai” velmi zábavná a dokáže čtenáře udržet v napětí. Jediné, co bych si přála, je více emocí a romantická linka, která by příběhu dodala další rozměr. Budu doufat, že v dalším díle se této linky dočkáme, protože jde vidět, že si tam autorka nějakou romantickou půdu připravila. Pokud vás zajímá můj názor – mě osobně se třesou kolena z Rowana!!! 😊  

,,Přesně to jsou Kosti. Pro malam a matari naprosto neuchopitelné. Pro nás…démony je zase neuchopitelná magie alfů. Já jsem z části měnička, mám přístup do obou druhů magie, ovšem stále se více přikláním ke Kostem. Snažit se čerpat magii alfů je jako chytat vodu přes síto.“ (str. 301)

Kniha má pomalejší rozjezd, ale to je dáno potřebou detailního popisu světa a postav, které jsou každá něčím charakteristické. Z toho důvodu mi chvilku trvalo, než jsem se do knihy plně začetla. Vývoj postav Adrieny i jejího bratra ve zbrani Nafrielem, je uvěřitelný a dobře promyšlený, což čtenáře přesvědčí o její autentičnosti.

Celkově je “Siverai: Dědici Remiey” knihou, která stojí za přečtení. Je to dobrodružný příběh, který se nebojí ukázat silné ženské postavy a svět plný magie. S napětím očekávám pokračování a jsem zvědavá, jak se osudy postav vyvinou v dalších kapitolách. Tento fantasy příběh je od mladé české autorky, která ho napsala ve velmi mladém věku. Tausigová napsala knihu, která je nejen zábavná, ale i inspirativní, a já ji doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy plné dobrodružství a zajímavých hrdinů.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: