fantasy_sci.fi_svet

Lockwood a spol. - napínavý seriál, který kombinuje hororové prvky s detektivním příběhem a komedií

napsala Janča 👻 09.04.2023

Hodnocení ČSFD  69%

Název filmu: Lockwood a spol. 

Žánr: Akční / Drama / Dobrodružný / Horor / Mysteriózní / Thriller

Rok vydání: 2023

Tvůrci: Joe Cornish

Režie: William McGregorCatherine MorsheadJoe Cornish

Předloha: Jonathan Stroud (kniha)

Scénář: Joe Cornish

Kamera: Ben WheelerThomas Townend

Hudba: Joe HensonChristoph BauschingerAlexis Smith

Hrají: Morven ChristieLuke TreadawayRuby StokesPaddy HollandIvanno JeremiahRhianna DorrisHayley KonaduJack Bandeira

Seriál je založen na stejnojmenné knižní sérii spisovatele Jonathana Strouda.

Zaměřuje na tři členy agentury Lockwood a spol.., kteří jsou specializovaní na vyšetřování paranormálních jevů a duchů. Hlavními postavami jsou Lucy Carlyle, Anthony Lockwood a George Cubbins.

Seriál se odehrává v alternativním světě, kde Londýn trápí epidemie duchů a jiných nadpřirozených jevů. Lockwood a jeho tým se snaží chránit obyvatele Londýna a řešit záhadné případy, které jsou často spojeny s duchy z minulosti.

Seriál Lockwood a spol. je bezpochyby jedním z nejzajímavějších fantasy seriálů, které jsem poslední dobou viděla. Kombinace detektivního žánru, hororu a komedie funguje perfektně a dává seriálu jedinečnou atmosféru.

Jednou z největších předností seriálu jsou jeho postavy. Hlavní hrdinové Lucy, Anthony a George jsou skvěle napsané a mají vynikající chemii. Je snadné se s nimi ztotožnit a jejich dobrodružství jsou napínavá a plná překvapení. Celkově svět je zajímavý a hezky vybudovaný, navíc se v seriálu se vším seznamujeme skrz nenásilné vyprávění.

Vizuální efekty jsou také skvělé a dávají seriálu možnost vyniknout. Vytvořené prostředí je přesně takové, jaké si člověk představuje, když slyší o nadpřirozených jevech v Londýně. Atmosféra je temná a napínavá a dodává seriálu jedinečný šmrnc. Navíc i samotní duchové jsou zajímavě vyobrazeni a boj proti nim má šťávu.

Závěr nám doslova otevřel dveře do další série. 

Celkově je seriál Lockwood a spol. fantastickým příkladem kvalitního fantasy seriálu. Jde vidět, že tento seriál má předlohu v knihách, protože svět je vymyšlen opravdu hezky a po dodívání jsem měla chuť si hned přečíst i knihy. Smysly a schopnosti jednotlivců jsou zajímavě vymyšleny, navíc tam nechybí i nějaká ta rivalita a soutěživost. Je to zábavná, napínavá a vynalézavá show, která si získala mnoho fanoušků a i kritiků. Pokud máte rádi detektivní příběhy a nadpřirozené jevy, rozhodně si tuto show nenechte ujít. Já si to určitě minimálně ještě jednou zopakuji a doufám, že seriál nezůstane u jedné série.

 

Zajimavosti:

Jednou z zajímavostí seriálu Lockwood a spol. je fakt, že se všechny epizody seriálu odehrávají v Londýně. Tvůrci seriálu se rozhodli využít toho, že Londýn je město s bohatou historií a s mnoha legendami, a vytvořili tak fantastický svět, který odráží různé kouty této metropole. Zábavné je také to, že mnoho z těchto míst a legend, které se v seriálu objevují, jsou skutečná místa a legendy, takže se může zdát, že se divák pohybuje v reálném světě s nadpřirozenými prvky. 

 

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: