Recenze na komiks Lazarus 1: Rodina - solidní rozjezd nové série

fantasy_sci.fi_svet

13.02. 2024 napsal  Robin

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Lazarus: Rodina

Autor: Greck Rucka

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2023

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání komiksu.

Tento komiks se odehrává v dystopickém světě, kde moc nespočívá ve státech či vládách, ale v rukou finančně nejvýznamnějších rodin. Tato nová forma vlády vytváří atmosféru plnou politických intrik a mocenských her, což dodává komiksu zajímavý rozměr a je to něco s čím jsem se zatím nesetkal. Každá s těchto rodin má svého Lazara, který slouží jako ochránce s nadlidskými schopnostmi a technologickými výhodami, jako je sebe regenerace, rychlost, síla, bojové schopnosti a spousta dalších zajímavých a ultimátních vlastností.

Hlavní hrdinka příběhu, se jmenuje Forever ta představuje zajímavý protiklad mezi svou sympatickou povahou, sexy vzhledem a neúprosným způsobem, jakým plní svou roli v rodině. Forever je totiž Lazar jedné s nejmocnějších rodin, a tak dostává ty nejtěžší a nejdůležitější úkoly. Přestože není zřejmé, jak se svět dostal do svého současného stavu, dialogy postav nabízejí pohled do prostředí a společenské dynamiky těch nejmocnějších. Díky tomu jsem dostal dostatečné množství informací, abych si mohl utvořit představu o tomto originálním dystopickém světě.

Foto: Crew.cz

Kresba je další velmi zajímavý aspekt tohoto díla. Celý vizuál je veden v tlumených, tmavých barvách což posiluje dojem temného komiksu, který je plný napětí, zrady a touhy zajistit si alespoň nějakou budoucnost. Pří četbě jsem se nenudil, stále se něco děje a akce střída akci. Přestože může být občas panel méně detailní, celkový vzhled komiksu působí moderně a přitažlivě.

Epicky působící anotace vás ihned vtáhne do akčního příběhu, který připomíná atmosférou Dunu, díky výrazné přítomnosti rodin, politických intrik a tajemství, které většina postav má. Akční pasáže mají šmrnc a jsou dosti explicitní a pěkně propracované

I přes svou omezenou délku je „Lazarus: Rodina“ příjemným překvapením, které mě velmi zaujalo. Zajímavé prostředí velmi povedená hlavní postava a velká očekáváni od dalšího dílu, jelikož první díl otevřel Pandořinu skřínku a já chci vědět vice… Jako skvělý úvod do postapokalyptického světa Lazarus: Rodina komiks funguje výtečně a má podle všeho obrovský potenciál pro další rozvoj.

4,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.