fantasy_sci.fi_svet

Malá kniha plná strachu... 23:55 je povedená sbírka povídek

Název díla: 23:55

Autor: Jan Hlubek

Nakladatelství: Canc

Počet stran: 128

Rok vydání: 2023

 

Děkujeme @nakladatelstvicanc za zaslání knihy.

Dnes tu máme recenzi na hororovou sbírku povídek „23:55“ od Jana Hlubka. Já osobně mám velmi rád hororové povídky a jako žánr mě osobně přijde nejvíce vhod na utváření povídkových sbírek.

V minulosti jsem už nějaké texty od Jana Hlubka četl, a proto jsem plus mínus věděl co mohu očekávat. Celá sbírka povídek je dobře namíchána a zanechává dojem temného a mrazivého dobrodružství, které mě hned první povídkou vtáhlo do světa beznaděje a primitivních pudů. Autor má velmi osobitý styl a v něm si za mě vede velmi dobře, přičemž sbírka odráží jeho schopnost pohybovat se mezi různými literárními odvětvími. Povídky 5 minut před půlnocí nás provádějí prostředím hororu, sci-fi, fantastiky a psychologických příběhů.

Foto: Crew.cz

Oceňuji autorův talent pracovat s minimalistickým prostorem povídek, přičemž každý příběh nabízí něco nového a nečekaného. I přes předvídatelnost některých situací jsem si jako čtenář toto dílo užil. Sice tam jedna, dvě povídky byly slabší ale celkový dojem to moc nekazilo. Osobně mám rád syrovost a reálnost, někomu může třeba vadit přemíra sprostých slov, ale za mě to přispívá k autentičnosti příběhů. Velmi zajímavé a příjemné jsou také krátké vyjádření ke každé povídce od autora Jana Hlubka.

 

Nejvíce mě dostala povídka „Pandemie obskurnosti“, která byla extrémně brutální, velmi explicitní, ale prostě jsem se od ní nedokázal odtrhnout… Asi jsem divný 😂😂👍.

 

Druhá nejlepší pro mě byla „Sněhobílá smrt“. Úžasná atmosféra, zajímavá místa, které osobně znám a velmi zajímavý a nečekaný konec. Navíc jako Ostravák vím, co všechno nám tu ve vzduchu poletuje 😂😂👍.

Závěrem i přes svůj minimalistický rozměr a vzhled, kniha nezapře Honzův talent pro horory, ať už se jedná o novely nebo poutavé povídky. Celkově je „23:55“ skvělým čtením pro fanoušky temného literárního umění.

 

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.