fantasy_sci.fi_svet

Přání! – fantasy příběh s hlubokým poselstvím o rozhodnutích a jejich ceně

napsala Janča   💛    21.04.2023 

Název díla: Přání!

Autor: Leandra Sold

Počet stran: 288

Nakladatelství: Canc

Obálka: Zuzana Valková

Rok vydání: 2022

Děkujeme @nakladatelstvicanc za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Kniha „Přání!“ od autorky Leandry Sold mě od začátku zaujala svou originální a napínavou příběhovou linií. Hlavní postava Karin se musí rozhodnout, co je pro ni v životě nejdůležitější – zdraví matky a štěstí sestry, nebo vlastní touhy a sny. A to všechno během pouhého roku, který jí Pán Mrazu poskytl. Tento koncept je velmi zajímavý a přitahuje pozornost čtenáře. Jaká bude cena za splněné přání? Jaké rozhodnutí Karin udělá? To jsou otázky, které čtenáře drží v napětí.

Kniha je psána srozumitelným a plynulým stylem, což mi velmi vyhovovalo. Příběh se čte velmi snadno a rychle. Autorčin popis Karinina světa a emocí je poutavý a detailní, čtenář se snadno vžije do její situace. Navíc z knihy naprosto dýchá ta láska, se kterou byla kniha tvořena pro nás čtenáře. Krásná kresba na přebalu knihy a každou stránku zdobily sněhové vločky, které kousek zimy přenáší k nám. Krásná grafická práce! Navíc ta obálka, jsem moc ráda, že mi kniha bude zdobit knihovnu.

Hlavní postava byla pro mě sympatická a dobře vykreslená, snadno jsem se s ní ztotožnila. Její vnitřní dilema, kdy musí zvažovat mezi rodinou a vlastními cíli, mě přimělo k zamyšlení nad vlastními prioritami v životě. Navíc se mi moc líbilo, že ji autorka nechala několikrát udělat chybu. Autorčin přístup k tématu, že všechno má svou cenu a rozhodnutí má důsledky, byl v knize velmi dobře zpracovaný.

Kniha také obsahuje mnoho mytologických prvků, což ji dělá více zajímavou. Já osobně slovanskou mytologii zbožňuji, takže v tomto ohledu jsem byla naprosto spokojená. Navíc když k tomu přidáte skvělou romantickou linku, dostanete skvělé komplexní dílo. A ani hůl Mrazilka nechyběla :D.

Autorčin popis světa a způsob, jakým svět fungoval, byl velmi přesvědčivý a zaujal mě natolik, že jsem se cítila jako bych tam opravdu byla. Naprosto přesně jsem si to v mysli dokázala představit, a navíc se mi ta představa i moc líbila. Byla jsem překvapená i fungováním magie v Ledozemí, a moc se mi líbil nápad s ledoruškama.

Jediné, co bych knize vytkla, byl někdy příliš rychlý vývoj děje a horšího popisu některých vedlejších postav. Celkově je kniha „Přání!“ od Leandry Sold skvěle napsaným a zábavným příběhem, který čtenáře zcela pohltí. Je pravda, že jsem se občas zamyslela nad nějakým slovem, které se mi moc nezdálo, ale rozhodně mi to nijak nenarušilo příběh a knihu jsem si moc užila. Silné slovanské mytologické prvky, kombinované s vnitřním konfliktem hlavní postavy, knihu dělají nejen zajímavou, ale také jde vidět, že autorka si psaní opravdu užívala a má moc dobrou fantazii. Důraz na rodinnou loajalitu a obětování se pro blízké jsou důležitá témata, která mohou mít hluboký význam pro čtenáře. Doporučila bych tuto knihu všem, kteří hledají zábavné fantasy s mytologickými prvky a v kombinaci s těmi romantickými. Mimochodem romantická linka zde byla skvělá, sice ten konec byl překvapující ale každopádně originální.

Hodnocení 4⭐/5⭐

 

Nyní je na webu nakladatelství Canc v předprodeji další fantasy kniha s motivy slovanské mytologie, tentokrát s názvem Paní Jara, a vypadá naprosto úžasně. Jestli bude patřit do již vytvořeného světa, tak na to si budeme muset počkat a nechat se překvapit. Jsem zvědavá co nám autorka poskytne za příběh tentokrát. 

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: