fantasy_sci.fi_svet

Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera - Napínavá a brutální jízda s nejhoršími zločinci DC světa

napsal Robin 💣  25.04.2023 

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera!

Autor: Brian Azzarello

Kresba: Alex Maleev

Počet stran: 196

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2023

Děkujeme @crew_komiks za zaslání komiksu k recenzi.

Komiks Suicide Squad: Dostaňte Jokera! od spisovatele Briana Azzarella a kreslíře Alexe Maleeva nabízí temný a brutální pohled na fiktivní komiksový svět DC. 

Ve zkratce: příběh se zaměřuje na tým Task Force X, známý také jako Suicide Squad, tentokrát pod vedením Red Hooda, který dostane tým nejnebezpečnějších vězňů z vězení Belle Reve, tento tým se musí vypořádat s nebezpečím, jaké ještě nezažili. Jejich úkol je najít a zajmout Jokera, ale když se tým dostane do jeho blízkosti, zjistí, že úkol je mnohem složitější, než si mysleli. Joker je nejikóničtější zločinec a úhlavní nepřítel Batmana, takže má vždy nějaké trumfy v rukávu. Navíc se náš Sebevražedný oddíl dozví, kdo skutečně tahá za nitky Operační skupiny X.

Foto: Crew.cz

Komiks je to na můj vkus docela krátký. U série Black Label bych se osobně snažil z té volnosti dostat co nejvíce. Azzarello se nebojí ukázat špinavou a nehumánní stránku postav a vytváří tím komiksový svět, který je plný napětí a temnoty. Což se mi osobně velmi líbí. Neexistuje žádný hrdina, který by vystoupil, aby zachránil situaci, jsou tu pouze zločinci, kteří se musí spoléhat na své vlastní schopnosti a vynalézavost, aby přežili. Každý tu je sám za sebe ale nakonec i oni začnou spolupracovat. Postavy jsou dobře napsané a jejich charaktery jsou zajímavě namixované. Nesmí samozřejmě chybět Harley Quinn, máme tu také Firefly a Wild Dog.

 

Osobně jsem si komiks užil. Sebevražedný oddíl je jako vždy pekelná jízda, kde příběh hrajete druhou roli a hlavním bodem jsou postavy, jejich šílené charaktery a nikdy nekončící boj. Děj přinese několik zajímavých okamžiků, které dodají komiksu větší váhu. Osobně bych vyzdvihl postavu Jokera, který není nosným bodem komiksu, ale když je na scéně bere si všechnu pozornost pro sebe a jeho vliv na příběh je více implicitní než explicitní.

Líbí se mi Maleevův styl kresby je temný a neustále vytváří pocit napětí a nejistoty. Jeho kresba perfektně doplňuje Azzarellův temný a brutální scénář a pomáhá vytvořit atmosféru, která je plná stresu a napětí a brutality.

 

Závěrem – tento komiks není úplným výkvětem Black Label ale má něco do sebe. Příběh je silný a temný, navíc zahrnuje několik ikonických postav z komiksových světů DC. Azzarello a Maleev vytvořily zajímavý komiks, ale zdaleka nenaplnily jeho potenciál. Za mě ne důležitý ale za to zábavný komiks ze světa DC.

 

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.