fantasy_sci.fi_svet

Zaklínač: Rónin - nová zajímavá kapitola v dobrodružství Geralta z Rivie

napsala Robin  ⚔️ 20.04.2023 

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

zev díla: Zaklínač – Rónin

 

Autor: Rafal Jaki

 

Počet stran: 120

 

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2023

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této mangy.

Originální manga ze světa Zaklínače!

Zaklínač je světový knižní i herní bestseller. U nás již vyšlo několik komiksových zpracování příběhu tohoto lovce monster. Mám ve své sbírce prozatím všechny z nich, takže jsem si nemohl „Zaklínač Rónin“ nechat ujít.

Díky tomuto komiksu se bohatý, temný a krutý svět zaklínače rozrůstá o nový a jedinečný rozměr a dává tomuto universu novou perspektivu. Děj komiksu se odehrává v Japonsku, přesně v období Edo, kde čelí Geralt novým monstrum a obtížným rozhodnutím.

Komiks je rozdělený do tří kapitol. Každá kapitola funguje jako jednotný příběh, ale jsou součástí Geraltovi cesty za nalezením tajemného přízraku sněžné ženy, zvané Juki Onna, která má být posledním vodítkem k osobě, kterou se snaží Geralt najít.

Osobně mě Rónin už při první zvěsti o jeho vydání naprosto dostal. Zaklínač je má srdcová záležitost a jako milovník historie mám období Edo (Šógunát) velmi rád a jeho samurajská historie je naprosto unikátní.

Teď k samotnému příběhu/scénáři, ten je bohužel to nejslabší na tomto jinak zdařilém komiksu. Tři kapitoly, tři různé příběhy, jeden cíl. Bohužel, nám japonské zasazení nepřineslo žádné dějové oživení. Geralt se tu setkává ze stejnými problémy a řeší podobné lidské, charakterní i morální rozhodnutí. Nebýt do toho zakomponovaná japonská mytologie a k tomu odpovídající monstra, nedostal bych prakticky nic nového, což mě docela dost zklamalo. Osobně jsem čekal více japonský přístup a více dějový i literární styl odpovídající jiným manga titulům. Je to taková evropská manga. Co bych vyzdvihl je charakter samotného Geralta ten je v příběhu stále ten stejný Geralt, i když se nachází v jiném světě. Je to stále tvrdý, neústupný a inteligentní lovec monster.

Co mě velmi zaujalo je kresba, ta je ohromující, velmi osobitá a přináší nám něco nového. Kombinace klasických samurajských a Zaklínačský prvků známých třeba z her tvoří nádherné obrázky, které se mě osobně velmi líbily. Každá scéna, každé okno je pečlivě vymalováno a ilustrováno, což my umožnilo opravdu vstoupit do této alternativní verze Zaklínače.

Závěrem Zaklínač: Rónin je určitě originální a zajímavý přírůstek do světa Zaklínače. Kombinace klasické fantasy a japonského světa samurajů je zábavná a inovativní, navíc přináší něco nového do této klasické série. Vyzdvihl bych velmi povedený bestiář, který mi ukázal a představil monstra z japonského folklóru. Bohužel, příběhové nenaplňuje svůj potenciál, což je veliká škoda. Přesto komiks doporučuji všem fanouškům Bílého vlka.

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: