fantasy_sci.fi_svet

Recenze na čtvrtý díl ze série Legie s názvem Rudý vrabčák

František Kotleta

Název díla: Legie 4 – Rudý Vrabčák

Autor: František Kotleta

Počet stran: 312

Nakladatelství: Epocha

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

 

Děkujeme nakladatelství @nakladatelstviepocha  za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Vesmír je kruté místo. To poznala posádka lodi Kraksna v den, kdy Zemi obsadili mimozemšťané. I když se jí povedlo agresivní rase enlilů dostat ze spárů a uhájit si svobodu, aby si ji udržela, musela začít pracovat pro vesmírnou mafii. Teď ale kapitán Moravec, poručík Vojcechovský, technik Vodička, profesorka Krasiński, kuchař Giuseppe i tajemná Amanda dostávají příležitost se s enlily znovu utkat. Planeta tisíců světel je novým terčem jejich invaze a mafie je posílá právě tam. Ideální práce pro kapitána Bouchače a lorda Mrdáka.

Tedy pokud by na planetu nemířili nejlepší špioni ze všech soupeřících civilizací a mezi nimi i ta, které se říká Rudý vrabčák…

 

Vítejte v sérii Legie – světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.

Recenze

Konečně jsem se dostal k pokračování Legie. V tomto díle přebírá štafetu František Kotleta a já se po dvou hodně povedených a zábavných dílech z péra Kristýny Sněgoňové těšil, co řezník z Bruntálu předvede a byl jsem spokojen.

Tento díl zavede posádku Kraksny ve složení Moravec, Vojcechovský, Guiseppe a Dana Krasinky opět na povrch planety, jež nese název Planeta tisíce světel. Zbylá část posádky, hlídá jejích plechového miláčka. Byl jsem potěšen, že se změnilo složení a do akce se dostal Guiseppe a Danka Krasinky, akorát jsem se těšil na Amandu a její nepředvídatelné chování, bohužel v tomto dílu nebyla. Nemělo to však vlil na kvalitu příběhu, právě naopak díky jejímu chybějícímu charakteru jsme měli možnosti poznat jiné charaktery. Například Guiseppe mě velmi mile překvapil, je to sekáč…

Příběh je povedený, má sice pomalejší rozjezd, ale tempo roste společně s množstvím průseru a překážek, jež se staví do cesty hrdinům. Samozřejmě Lord Mrdák a Kapitán Bouchač pokazí, co můžou😁😁, ale to je prostě jejich styl. Rychle dovnitř, všechno posrat a rychle ven, pokud to jde a při cestě rozm…t co nejvíce emzaků. Tato příběhová linie, je za mě lepší jak v předchozím díle. Posunuje posádku zas o kousek dále, ukazuje nám u některých členů jejich skryté talenty a vlastnosti (Guiseppe, Krasinky). Díky tomuto dílu, už mám více či méně kompletní představu o celé posádce a musím konstatovat, že toto jsou dokonalé případy lehce narušených osobností, tak akorát vhodných jako učivo pro nejednoho psychologa.

Líbí se mi také technologický i technický posun ve výbavě nejen Kraksny ale i posádky, působí to na mě více uvěřitelně. Jde vidět, že posádka děla vše pro to, aby její boj proti švestkám byl co nejefektivnější.

Kniha se čte dobře, příběh jede a nezpomaluje, u spousty části jsem měl úsměv od ucha k uchu. František Kotleta prostě humor a akci umí. Nechybí samozřejmě ani mistrovský a humorně napsaný a velmi originálně popsaný sex. Scéna s Natašou a feromonovým parfémem byl absolutní masakr, a já kvůli své bolesti bránice od smíchu, ještě teď pana Kotletu stále proklínám. Konec mě opět přesvědčil o tom, že tato série má budoucnost, a že jako čtenář mám stále chuť objevovat další části vesmíru a poznávat nove šílené a komické rasy. Samozřejmě se těším na Agu a Amandu co tyhle dvě „krásky“ předvedou v dalším díle.

Závěrem musím konstatovat, že jsem se opět bavil a že tato série je neskutečně ujetá a zábavná. Je to brak, ale super a cool brak co nenudí. Příběh plny hlášek popkulturních a mimozemských narážek a odvahy a nikdy nekončicího boje proti mnohem mocnějšímu nepříteli.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Znáte tuto sérii? Máte rádi více hlavních postav?