fantasy_sci.fi_svet

Vlci zvěrokruhu: Nebezpečná cesta za osudem a vášní ve světě smeček a zakázané lásky

napsala Janča   💛    26.05.2022 

Název díla: Vlci zvěrokruhu – Třinácté znamení

Autor: Elizabeth Briggs

Počet stran: 320

Nakladatelství: Cosmopolis

Rok vydání: 2023

 

Děkujeme @cosmopolis_cz za zaslání knihy k recenzi..

Kniha „Třinácté znamení“ přináší osvěžující a vášnivou směsici erotiky a vlčí romance, která mě moc bavila. Autorka Elizabeth Briggs vytváří svět plný vášně, emocí a neodolatelného napětí.

Hlavní postava Ayla je silná a odhodlaná žena, která se cítí jako vyděděnec ve své smečce. Její touha být uznána a přijata je hluboce zakotvená v jejím srdci. Když se jí naskytne příležitost změnit svůj osud na Konvergenci, kde se nejen přemění ve vlka, ale může najít osudového partnera, její naděje se zahalí do výjimečného očekávání.

Erotika, která je do příběhu vnesena, přidává další vrstvu intenzity a vášně. Autorka umí vytvořit scény plné emocí a vzrušení. Ač jsem se obávala, že kniha „Třinácté znamení“ bude příliš zaměřená na erotiku a že dějová linka bude upozaděná, musím říct, že mé obavy byly naprosto zbytečné. Autorka dokázala skvěle vyvážit prvky erotiky s hlavním dějem a poskytnout tak čtenářům plnohodnotný a zajímavý příběh. Vztahy mezi postavami jsou hluboké, plné touhy a vzájemného přitahování. Nechybí ani napínavý milostný trojúhelník, zakázaná láska a konflikty, které přidávají pikantnosti do příběhu.

Autorka dokázala přenést do knihy i silné emocionální prvky, které čtenáře přivádějí k přemýšlení nad tím, co je skutečně důležité v životě. Je to příběh o hledání identity, nalezení síly v sobě a překonání překážek. Ačkoliv erotické scény přitahují pozornost, důležitost dějové linky a vnitřního vývoje postav je stále přítomná.

Příběh je bohatý na dobrodružství, intriky a nebezpečí a přesto je vyprávěn přímočaře a jednoduše. Autorka vytváří svět, ve kterém se smečky znamení střetávají, spřádají plány a bojují o moc. Ayla se musí vypořádat s mnoha výzvami a rozhodnutími, která ovlivní její osud i osud lidí kolem ní.

Nápad řadit vlčí smečky podle znamení zvěrokruhu a propojit je s jedinečnými schopnostmi je skutečně fascinující a přináší do knihy zajímavý prvek. Tato originální koncepce umožňuje čtenářům prozkoumat různé aspekty a vlastnosti jednotlivých znamení a jak se odrážejí ve světě vlků.

Každá smečka má své specifické vlastnosti a moc, která souvisí se znamením, do kterého spadá. Tato myšlenka poskytuje širokou škálu možností pro rozvoj postav a jejich dobrodružství. Každá smečka se liší svou silou, strategií a charakterem, a i když bohužel tato kniha neposkytla tomuto tématu moc prostor, tuším, že autorka na tomto bude stavět pro další díly této série.

Jazyk, který autorka používá, je vášnivý a sugestivní. Dokáže vystihnout nejen vnější popisy, ale také vnitřní pocity a emoce postav. Dějová linka knihy je pečlivě vybudována a plná napětí a nečekaných ale i očekávaných zvratů.

„Třinácté znamení“ je kniha, která vám vezme dech a přenese vás do světa plného vášně, nebezpečí a touhy. Je to nenáročné a zábavné čtení. Příběh o hledání identity, přijetí a lásky. Kniha nabízí smysluplný a zajímavý děj s postavami, které mají své sny, obavy a vnitřní konflikty. Kombinace děje a erotiky přináší do knihy přitažlivost, která mě udržela v napětí do samého konce. Těším se na druhý díl.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: