fantasy_sci.fi_svet

Recenze na novinku od CREW: komiks Venom - Rex

venom: rex

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Venom – Rex

Autor: Donny Cates

Počet stran: 148

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

 

Za zaslání recenzního výtisku děkujeme nakladatelství @crew_komiks .

Anotace

V NEWYORSKÉM PODZEMÍ PROCITLO PRASTARÉ PRVOTNÍ ZLO.

 

A SPOLEČNĚ S NÍM PROCITLO NĚCO SROVNATELNĚ ZLÉHO i v nejhanebnějším ze snovačů pavučin – ve Venomovi! Tento symbiont nadále zůstává smrtícím ochráncem nevinných v New Yorku, dříve nevídaná hrozba ho však může přinutit vzdát se všeho, co je mu drahé – včetně jeho lidského hostitele, Eddieho Brocka.

Recenze

Venom je v tuto chvíli velmi populární antihrdina a to především díky filmovým adaptacím, které jsou povedené a lidi zajímají. Také propojení se Spider-manem komiksu určitě neuškodilo, spíše naopak. Venom je velmi zajímavá postava, která sama bojuje se svým přesvědčením, zda být dobrý či zlý. V česku, bohužel známe hlavně jeho temnou stránku.

Venom je symbiont z planety Klyntar, který je označen za vesmírnou entitu. Jak název „symbiont“ napovídá, žije tato bytost s někým v symbióze – zde, to je new yorský novinář Eddie Brock.

 

Tento komiks nás vrhl rovnou do příběhu, bez jakéhokoliv vysvětlování nebo zdržování. Na prvních stránkách je jasně vidět, že tu Venom nebude bojovat jen s padouchy, kteří ohrožují obyvatelé New Yorku ale také s Eddiem (svým hostitelem) a se sebou samotným.

 

Scénář komiksu je velmi dobrý, určitě ho řadím mezi ty povedenější v celkovém Marvel Universu. Hlavní padouch totiž není jen obyčejný zlořád, ale je úzce spjat nejen se samotným Venomem, ale s rasou symbiontu všeobecně. Navíc, to není žádné ořezávátko, takže se dočkáme bitvy dvou mimozemských zabijáků na naší krásné planetě. Venom po krátké výměně názorů (pěstních i slovních) dostane na svou stranu Milese Moralese (Spider-Man), aby mu v tomto boji proti vesmírnému zlořádovy pomohl. Více už se k ději nebudu vyjadřovat, jen bych ještě zmínil zajímavé příběhové návraty do minulosti a také občasné zmínky o tom, co nyní probíhá v Marvel universu. (Avangers nahání Lokiho, a proto nemohou jít na pomoc naší dvojici.)

venom
venom

 

Co se týče kresby a všeobecného vizuálu, musím konstatovat, že je skvělý! Sedne zde naprosto dokonale, kresba je temná až depresivní, někdy navíc nedokonalá. Ke komiksu se tento druh kresby velmi hodí, jelikož Venom je temnota, je stín, jež bojuje proti tomu, aby ho neudolala jeho vlastní temná podstata. Kresba je působivá, její barevnost je stylová, přesto je přehledná. Okna v komiksu jsou velmi akčně poskládaná a textových bublin je zde tak akorát, a nikde nepřekáží. Venom vypadá brutálně nebezpečně, prostě cool. Naopak co se mi moc nelíbí je stylizace Eddího, ten má vzhled Tarzana alkoholika…

 

Závěrem chci říci, že jsem se opět nadchnul pro další postavu z Marvelu. Komiks posunul Venoma v mém žebříčku zajímavých komiksových postav o něco výše. Rozhodně se u četby nebudete nudit a dvojice Venom/Eddie Brock je super. Doporučuji.

Sdílej

✨U které záporné postavy, byste chtěli vidět přerod v kladnou? ✨