fantasy_sci.fi_svet

Recenze na komiks Immortal Hulk - Zelené dveře

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

zev díla: Immortal Hulk 2 – Zelené dveře

 

Autor: Al Ewing

 

Počet stran: 112

 

Nakladatelství: Crew

 

Rok vydání: 2022

 

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

DĚS SE VRÁTIL – A TEĎ UŽ TO CELÝ SVĚT VÍ.

Immortal Hulk je zajímavá série, která je ve světě, hlavně v Americe velmi známá a oblíbená. Hulk patří k stěžejním postavám současné Marvel produkce, a proto nemohla tato série zůstat bez povšimnutí i z mé strany. První díl byl povedený a ukázal Hulka v trochu jiné podobě, než jsme na něho zvyklí. Je to více o pocitech jak Bruce Bannera tak i o pocitech Hulka. Bruce bojuje sám ze sebou a snaží se porazit i toho druhého, toho zeleného.

Druhý díl pokračuje v nastoleném trendu z jedničky. Navíc je zde přidán fragment Avengers a ještě děsivějšího a temnějšího boje mezi Brucem a Hulkem, mezi dnem a nocí, jelikož noc patří Hulkovi. Aby toho nebylo málo samotný Hulk bojuje proti vnitřní temnotě, proti infekci, která se ho snaží ovládnout a přemoci poslední zbytky lidství a zdravého rozumu, který Hulkovi zbývá.

 

crew

Foto: Crew.cz

Immortal Hulk zelené dveře, nejsou ani tak o zelených dveřích jako o tom co se za nimi ukrývá. Druhý díl se více věnuje Hulkovi a méně Brucovi. Celkový koncept této série se mi líbí, druhý díl je dosti temný a docela pomalý, jsou zde jen dvě velké bitvy. Jedna s Avengers, kteří se snaží Hulka zastavit a izolovat za každou cenu a druha s Creel a ta je výborná. Al Ewing vdechl Hulkovi novou podobou a udělal z něj více myslící a cítící bytost než jen zeleného obra, který všechno rozmlátí a zničí.

Scenáristický to je velmi povedené. Většina dialogů i monologů má úroveň a nejde jen o zbytečně hrdinské tlachání. Samotný Hulk zde několikrát překvapí. Některé scény jsou mysteriózní až s hororovým nádechem. Hulk se zde dostane do více situací, které nejsou pro něho normální a sám díky tajemné infekci předvede několik velmi pozoruhodných až strašidelných kousků.

Tento díl nabízí více pohledů na vedlejší postavy, kterých je tu docela dost, kvůli tomu sice dostaneme méně Hulka, ale za to více pohledů na něj jako na zbraň, přítele či někoho koho je potřeba zničit.

Kresba a celkový vizuál je povedený a kvalitně zpracovaný. Celý komiks si drží jasnou vizi toho, jak má vypadat. Kresba, spíše barvy jsou tmavší a celé to působí temněji. Přesto je komiks přehledný, bitvy jsou dobře rozkresleny a nejsou nikterak chaotické. Líbí se mi také kontrast mezi barvami. Hulk je prostě krásně zelenej 😁👍.

Závěrem – Druhý Immortal Hulk je povedený komiks, který má zajímavý příběh s mysteriózní až hororovou atmosféru. Je to sice jiný Hulk než známe, ale vše funguje dobře. Kresba je dobrá a já se těším na další díl.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Četl/a jsi komiks? Máš rád/a Hulka?