fantasy_sci.fi_svet

recenze na sérii elementum od autora Jiřího Dittricha

elementum 1

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Elementum

Autor: Jiří Dittrich (@elementum.books )

Počet stran: 520

Nakladatelství: Epocha

Rok vydání: 2016

Moc děkujeme @nakladatelstviepocha, která nám ve spolupráci poslala tuto knihu k recenzi.

Rozhovor s autorem nejdete 👉ZDE👈.

O knize

Alex Summers je obyčejný chlapec, který má před maturitou a jeho jediný problém je do jakého tanečního klubu zajde. Vše se ale změní, když Alex potká neznámého cizince. Jeho prvotní dojem byl, že ho muž pronásleduje a vlastně měl pravdu, nebyl v tom ovšem zlý úmysl. Naopak. Ze dne na den se jeho život změní od základu. Musí opustit svůj současný svět, rodinu a přátelé. Dozvídá se totiž, že je potomkem jedné z nejstarších, dávno zaniklých civilizací, jež ovládá magickou sílu. Civilizace ale nezanikla, jen se přesunula do podzemí mimo zrak ostatních. Jejich moc ovládat živly, totiž lidstvo nikdy nedokázalo pochopit. Alex se musí rozhodnout, zda se zachová správně a nově objevenou říši ochrání. Dozví se něco o své pravé rodině? A dokáže porazit Zeka, který ohrožuje celou říši?

Recenze

Příběh mladého Alexe se mi moc líbil. Spisovatel umí velice hezky popisovat a dokáže postavám dokonale vdechnout život. Moc se mi líbilo, jak Alex postupně odhaloval svou moc a cvičil a učil se používat jednotlivé elementy – jak při obraně, tak i při útoku.

Mě osobně se nejvíce líbila část, kde se učil element země. Taky by se mi moc líbilo mít takovou moc. Líbil se mi moc nápad rozložení nervové sítě, kde cítí jakýkoliv život i neživot. Docela originální nápad.

Trochu podezřelý mi přišel vztah s Abby, přišlo mi to moc rychlé. (Ale možná jsem jen ten typ co nevěří na lásku na první pohled. 😊 ) Celkově kniha byla bezvadná, moc dobře se četla a bavila mě. Navíc je od českého autora!!! 😍😍 Obálka taky vypadá moc dobře. Už se nemůžu dočkat až začnu číst další díl. Máme se na co těšit, protože tato série má zatím tři díly. 

elementum 2

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Elementum – Tajemství sudby (2.)

Autor: Jiří Dittrich

Počet stran: 496

Nakladatelství: Epocha

Rok vydání: 2018

Recenzce: Janča

Moc děkujeme @nakladatelstviepocha za poslání recenzního výtisku.

O knize

Znovu se dostáváme k příběhu Alexe Summerse, který před půl rokem zjistil, že není obyčejný chlapec. Má magickou moc všech elementů a navíc je i král říše. Vše ale není tak růžové jak se zdá… jeho šílený bratr Zek je doslova prokletí jeho říše. I když poslední bitvu se svým bratrem vyhrál, válka pokračuje a Zek zatím vyčkává v horách a plánuje pomstu.
Tento díl se však odehrává na povrchu, mimo kouzelnou říši. Alex se vrací ke své rodině a přátelům. Připomíná si svůj někdejší život obyčejného středoškoláka a projde nejednou zkouškou jak ve vztazích tak i v boji. Jeho odchod z říše totiž nebyl bez povšimnutí, unikli jen noshledi jeho zákeřného bratra nebo unikl do světa samotný Zek? Lidé, které Alex miluje se ocitají v nebezpečí a je jen na něm zda je udrží při životě. Dokáže Alex vyřešit vztah se svým nejlepším kamarádem Taylerem? A proč je jeho moc oslabena? Příjde na to kde se nepřátelé ukrývají?

Recenze

Nedokážu říct, zda se mi tento díl líbil více než předchozí. Oba jsou výborné a oba mají odkrývat něco jiného. Zatímco první díl příběhu spíš vysvětloval kouzelnou moc a historii království, tento díl odkrýval psychiku postav a propracovanost lidských vztahů.

Příběhově mě asi víc uchvátilo království a učení se moci. Ovšem zase na druhou stranu, druhý díl byl více akční a bojový.

Romantická linka taky zajímavá, i když jsem od začátku tušila jak to s Alicí dopadne. 🙂 Líbí se mi, že autor nespěchá i když někomu to může připadat jako nudná vata, tak mě to utváří celkový obraz Alexe a jeho příběhu. Konec byl velice zajímavý a odkrývá tajemství, kterým si autor pojistil, že čtenář zajisté sáhne po dalším díle. Já tedy určitě.


Autor má veliký potenciál a už se těším na jeho další knihy nejen v této sérii.

Mimochodem musím vyzdvihnout knižní obálky, které jsou opravdu skvělé. Ilustrace i grafická úprava!

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Elementum – Pokrevní poselství (3.)

Autor: Jiří Dittrich (@elementum.books )

Počet stran: 593

Nakladatelství: Epocha

Rok vydání: 2020

Recenze: Janča

Moc děkujeme autorovi @jirka_ditt , který nám ve spolupráci poslal tuto knihu.

O knize

Alex se domníval, že válku, co vede s bratrem má již vyhranou. Ale poté co se dozvěděl o jisté sudbě, se všechny jeho mylné domněnky vyvrátili. Tajná sudba nelítostivě váže celý jejich královský rod.

Alex je zpět v království se snaží ponořit do vzpomínek srdce, aby mohl onu sudbu dešifrovat a zvrátit. Zek prozatím zůstává v ústraní, ale nebude to trvat již dlouho. Malé a časté útoky na město naznačují, že Zek se dal do pohybu a něco chystá. Ale co?

Alex i celá rada si nad tím láme hlavu. Dokáží včas uhodnout Zekuv plán? Podaří se Alexovi přijít na to kdy byla sudba vyřčena a zvrátit jí?

Recenze

Tento díl mě opět nezklamal. I přesto, že stran je v knize opravdu hodně, musím říct, že mě ani jednou nepřepadla nuda. Neříkám, že jsem všechny pasáže doslova hltala, ale určitě bych je označila za zajímavé. Odkrývali totiž fungování celé říše a také zjištění důležitých informací, které chyběli v prvních dvou dílech, ale uvědomila jsem si to, až když jsem si to přečetla. Takový ten pocit, že vám něco chybí ale dozvíte se co, až když to přijde. 😊 Mluvím teď hlavně o objevování Alexovi minulosti, tedy spíš minulosti jeho rodu. Získáváme zajímavé informace o rodičích, a i o Zekovi.

Moc mě bavili zkoušky a následující slavnosti. Autor si opravdu s každým dílem piluje dovednost psaní a popis boje živlů jsem si jako čtenář opravdu užila. 😊 Konec knihy byl trochu rychlí ale dalo se to čekat. Závěr a odhalení v něm bylo pro mě dokonalé, opravdu lépe bych si to nedokázala představit.

Posledních 100 stran se ve mě střídali různé emoce, a dokonce i slza ukápla.

Každopádně už teď vím, že potřebuji další díl! Opravdu nutně… takže @elementum.books jak dlouho budu muset čekat?

Obálka jako vždy krásná, jsem moc ráda, že tato série mi zdobí knihovnu. (Jen škoda, že knihy nejsou v pevné vazbě 😑)

elementum
elementum
elementum

Četli jste tuto sérii? Máte rádi kouzla elementu? Jaký element by jste chtěli ovládat?