fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část 3. 

Zpátky ke kořenům 🔙

Původní Želvy z Mirage Studios (nakladatelství založené Eastmanem a Lairdem, se sídlem v jejich obýváku) se objevily v komiksu TMNT #1. Tady, stejně jako v pozdější verzi vystupují stejné hlavní postavy, liší se ovšem jejich původ.

Jak už víte, Želváci měli zpočátku všichni stejný červený šátek. Změna přišla v roce 1986, kdy se začalo pracovat na seriálu (viz část 2). Kde se Želvy vzaly, a jak přišly ke svým jménům, si vysvětlíme později.

Než se ale pustíme do samotného původu, pojďme si představit hlavní postavy 💁‍♂️

Leonardo (Leo) – taktik a odvážný vůdce, který po přepracování příběhu dostal modrý šátek, používá meče.

Raphael (Ralph) – antihrdina s červenou maskou, ovládající pár sai, který pro ránu rozhodně nechodí daleko.

Michelangelo (Mikey/Mike) – praštěný vtipálek a zároveň největší milovník pizzy z týmu. Nosí oranžovou masku a pár nunchaku. Jeho oblíbená hláška je Cowabunga (pochází ze surfařského slangu).

Ano čtete správně! Autory napadlo, že by bylo cool, kdyby Želvy měly rády pizzu 🍕

Poslední želvou z týmu je Donatello (Donnie/Don) – technologický génius a vynálezce s fialovým šátkem a zálibou v boji s bo. Sice se do boje úplně nehrne, ale svoje bratry neváhá bránit ani vteřinu.

O kluky se stará zmutovaná krysa jménem Tříska, jejíž původní příběh byl převyprávěn pro potřeby seriálu z roku 1987. Postava je parodií na postavu Lepit od Marvelu, která trénovala Matta Murdocka – Daredevila.

Další nezbytnou postavou je hlavní záporák Shredder (Trhač) – vůdce klanu Foot Oroku Saki, v komiksu vystupuje jako pomstychtivý bratr Oroku Nadžiho. Pro seriál byl jeho původ pozměněn, stejně jako u Třísky. Role úhlavního nepřítele mu ale zůstala 😡

V seriálu se dá dohromady s mimozemským válečníkem Krangem a s jeho pomocí se snaží Želvy zničit.

Mezi jejich nejvěrnější poskoky můžeme počítat Bebopa a Rocksteadyho, původně 2 obyčejné kriminálníky, kteří se následkem mutace změnili na prasočlověka a nosoržčího muže. Jsou sice super silní, ale taky super hloupí.

Nesmíme zapomenout na novinářku April O’Neil, která se s kluky skamarádí a přidá se k nim v nejednom dobrodružství. 

O těch, a o tajemství jejich původu, to bude zase příště 😉

 

 

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

Sledovali jste Želvy Ninja? Máte rádi komiksy?

Tento příspěvek má 6 komentářů

  1. I am continually impressed by your ability to delve into subjects with grace and clarity. Your articles are both informative and enjoyable to read, a rare combination. Your blog is a valuable resource, and I am sincerely grateful for it.

  2. Another thing I have noticed is that for many people, a bad credit score is the reaction to circumstances over and above their control. One example is they may have been saddled with illness and as a consequence they have high bills going to collections. It can be due to a work loss or inability to do the job. Sometimes divorce process can really send the financial circumstances in the wrong direction. Thanks sharing your opinions on this web site.

  3. I simply wanted to convey how much I’ve gleaned from this article. Your meticulous research and clear explanations make the information accessible to all readers. It’s abundantly clear that you’re committed to providing valuable content.

  4. I’ve learned a few important things by means of your post. I’d also like to state that there may be situation where you will get a loan and don’t need a cosigner such as a Fed Student Support Loan. However, if you are getting a loan through a conventional finance company then you need to be ready to have a cosigner ready to assist you. The lenders may base their own decision over a few aspects but the biggest will be your credit ratings. There are some financial institutions that will as well look at your work history and make a decision based on that but in almost all cases it will hinge on your score.

Napsat komentář