fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část 3. 

Zpátky ke kořenům 🔙

Původní Želvy z Mirage Studios (nakladatelství založené Eastmanem a Lairdem, se sídlem v jejich obýváku) se objevily v komiksu TMNT #1. Tady, stejně jako v pozdější verzi vystupují stejné hlavní postavy, liší se ovšem jejich původ.

Jak už víte, Želváci měli zpočátku všichni stejný červený šátek. Změna přišla v roce 1986, kdy se začalo pracovat na seriálu (viz část 2). Kde se Želvy vzaly, a jak přišly ke svým jménům, si vysvětlíme později.

Než se ale pustíme do samotného původu, pojďme si představit hlavní postavy 💁‍♂️

Leonardo (Leo) – taktik a odvážný vůdce, který po přepracování příběhu dostal modrý šátek, používá meče.

Raphael (Ralph) – antihrdina s červenou maskou, ovládající pár sai, který pro ránu rozhodně nechodí daleko.

Michelangelo (Mikey/Mike) – praštěný vtipálek a zároveň největší milovník pizzy z týmu. Nosí oranžovou masku a pár nunchaku. Jeho oblíbená hláška je Cowabunga (pochází ze surfařského slangu).

Ano čtete správně! Autory napadlo, že by bylo cool, kdyby Želvy měly rády pizzu 🍕

Poslední želvou z týmu je Donatello (Donnie/Don) – technologický génius a vynálezce s fialovým šátkem a zálibou v boji s bo. Sice se do boje úplně nehrne, ale svoje bratry neváhá bránit ani vteřinu.

O kluky se stará zmutovaná krysa jménem Tříska, jejíž původní příběh byl převyprávěn pro potřeby seriálu z roku 1987. Postava je parodií na postavu Lepit od Marvelu, která trénovala Matta Murdocka – Daredevila.

Další nezbytnou postavou je hlavní záporák Shredder (Trhač) – vůdce klanu Foot Oroku Saki, v komiksu vystupuje jako pomstychtivý bratr Oroku Nadžiho. Pro seriál byl jeho původ pozměněn, stejně jako u Třísky. Role úhlavního nepřítele mu ale zůstala 😡

V seriálu se dá dohromady s mimozemským válečníkem Krangem a s jeho pomocí se snaží Želvy zničit.

Mezi jejich nejvěrnější poskoky můžeme počítat Bebopa a Rocksteadyho, původně 2 obyčejné kriminálníky, kteří se následkem mutace změnili na prasočlověka a nosoržčího muže. Jsou sice super silní, ale taky super hloupí.

Nesmíme zapomenout na novinářku April O’Neil, která se s kluky skamarádí a přidá se k nim v nejednom dobrodružství. 

O těch, a o tajemství jejich původu, to bude zase příště 😉

Sdílej:

 

 

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

Sledovali jste Želvy Ninja? Máte rádi komiksy?