fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část 36. 

napsal Comics Boy CZ  🐢 02.07.2023

Kontroverze a pády želvích komiksů.

 

Je libo trošku kontroverze?

Dnes začneme zostra, stejně jako začal v roce 1994 komiks, který vytvořil Kevin Eastman ve spolupráci se Simonem Bisleym.

Šlo o extrémně násilné dílo, ve kterém vystupovali Casey Jones a Raphael, jak se i první číslo téhle série jmenovalo 😯 Jenže už po vydání 1. čísla se Mirage série zbavilo a Casey s Raphem se přesunuli pod @imagecomics. Tam série pokračovala od roku 96 jako Bodycount (#2-4). Všechna 4 čísla, určená výhradně pro dospělé čtenáře, byla později přetištěna a vydána vydavatelstvím @idwpublishing. Komiks jsme si mohli přečíst i v našem mateřském jazyce, pod názvem “Počítání mrtvých”, ale k tomu se ještě dostaneme 😉

Než se přesuneme k poslednímu významnému vydavatelství, jež publikuje Želvácké komiksy i v současnosti, je důležité zmínit ještě společnost Dreamwave Productions, která se na TMNT komiksech taky nesmazatelně podepsala.

A to jako vydavatel s nejmíň oblíbenou Želví sérií v historii 🤏

Jejich komiksy s názvem TMNT (2003 Cartoon Adaptation Series) měly totiž od začátku mnohem víc problémů, než je zdrávo, a tak se není čemu divit, že s jejich prodejem to byla bída už od prvního dílu. Série jednoduše kopíruje seriál stanice FOX, kde byl součástí sobotního ranního vysílání, no a to je opravdu velmi málo 😬 Spisovatel Peter David, který na sérii pracoval, měl pro tuto příležitost připravenou zásobu příběhů, které ale na příkaz ze shora nakonec nemohl použít a musel první 4 díly přizpůsobit konkrétním epizodám televizního seriálu. Na svůj web potom napsal:

“Jakkoli bylo produkování série zábavné, psaní prvních čtyř čísel pod omezením, že musí být založeny na prvních čtyřech animovaných epizodách, vedlo k problémům, které, myslím, nereprezentovaly to, čím by série mohla být. Navíc samozřejmě riskujete, že se budete zdát nadbyteční, protože jen opakujete příběhy, které lidé mohou vidět animované a zdarma.”

A měl samozřejmě pravdu 🤌 Želváci to u DW dotáhli jen na 7 sešitů, než byla série ukončena. Nicméně nejspíš by konec pro Želvy u DW neznamenaly jen nízké prodeje, jelikož společnost v roce 2005 zkrachovala a ukončila svoji činnost.

A to je pro dnešek vše 🐢

Příště – TMNT komiksy od IDW 💥

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

 

 

Sdílej: