fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část. 12 

Nový film, nová příležitost.

A to nejen pro Želvy samotné, které díky filmům prodělaly další ze svých mnoha budoucích mutací, ale hlavně pro firmu Playmates, která přišla s novou řadou figurek, které zaznamenaly obrovský úspěch 🎉 Fanoušci se tehdy dočkali dokonce i figurky rapera Vanilla Ice, který si ve druhém filmu taky zahrál.

A kde❓

Pamatujete si scénku z baru, kde kluci pěkně naloží Rahzarovi s Tokkou? Tak skupina, která tam tehdy měla vystoupení a začala při bitce zpívat písničku s textem “Go Ninja, go Ninja, go!” měla zpěváka, což byl právě Vanilla Ice. Jak sám rapper říká, ta písnička prostě neomrzí. A zrovna tak mě neomrzí Želvy Ninja.

Po prvních 2 filmech následovalo ještě spoustu dalších filmových, seriálových, nebo herních zpracování Želvích příběhů. Než si je tu ale všechny krátce připomeneme, pojďme se podívat, co se dělo dál, po úspěchu druhého filmu 👀

Obliba Želváků byla v devadesátých letech na samém vrcholu, a to nejen v Americe, ale po celém světě. Dokonce i u nás propukla Želví mánie, poté co se tu začal vysílat seriál 📺 Ta se přenesla i do tištěné formy, když v roce 1992 začalo nakladatelství Egmont (tehdy Egmont ČSFR) vydávat českou mutaci komiksu s názvem Teenage Mutant Hero Turtles. Zajímavý je fakt, že název seriálu i komiksu byl pro některé státy (převážně v Evropě) záměrně pozměněn, protože slovo ninja mělo údajně příliš násilné konotace.

Želvy se na výsluní, ale nedokázaly udržet příliš dlouho.

I když seriál i hračky zaznamenaly obrovský úspěch, už s třetím celovečerním filmem přišel úpadek 📉 Divákům se mluvící želvy zkrátka omrzely. Postupem času začala seriálu klesat sledovanost, stejně jako prodeje hraček. Tvůrci tak museli přijít s nějakým nápadem, jak o Želvy obnovit zájem a padla tu myšlenka na restart jejich příběhu. Vedly se různé debaty a dokonce se uvažovalo i o hraném seriálu. A proč taky ne, vždyť tou dobou už jsme tu měli velice úspěšný seriál od Fox Network, Power Rangers.

Na scéně se tak objevili další jména, se kterými měla započnout nová éra Želvích dobrodružství. Než si je ale představíme, dostanou tu prostor videohry, které na základě původní předlohy vzniky.

A na ty se můžete těšit příště❗

Sdílej:

 

 

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

Jaký máte vztah k Warhammer 40,000?