fantasy_sci.fi_svet

Co v sobě skrývá třetí řada oblíbeného seriálu na Netflix - Love, Death & Robots

Hodnocení 82 %

Název seriálu: Love, Death & Robots (Vol.3)

Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, 2022, 2 h 10 min (Minutáž: 7–21 min)
 
 
 
 
 

Tajuplné světy, podivná stvoření a ujeté příběhy. Třetí pokračování animované antologie od Tima Millera a Davida Finchera, která už posbírala pěkných pár cen Emmy.

Recenze

Rok se s rokem přibližně sešel a já jsem se opět mohl ponořit do mnou opěvované, milující a kulervoucí animované antologie Love & Death Robots. Od třetí série jsem očekával mnoho… Věděl jsem, že se mají opět objevit tři roboti a něco tam také kuchtí David Fincher. Po pravdě, měl jsem obrovská očekávání. Ne, že by mě tato série zklamala ale první série zůstává stále nepřekonaná. Ať už beru v potaz počet dílů, jejích stopáží či hlavně dechberoucí různorodost.

Třetí série nám nabídne jen 9 povídek s celkovou délkou přes 2 hodiny, což pro mě bylo docela zklamání… Teď v rychlosti rozeberu každou jednu epizodu.

  1. Tři roboti: Strategie úniku

Podruhé se setkáváme s trojicí vtipných a rádoby zvědavých robotů. Tentokrát se podívají na zoubek konci lidské Apokalypsy. A jejich poznávací dovolená je opět plná černého humoru, zábavných vtipů, satiry a reálného pohledu na lidské chování. Vizuálně povedené a finální kočičí rozuzlení bylo fajn.

„Koho jste čekali? Elona Muska?“

  1. Děsivá výprava

David Fincher opět ukázal, že on je mužem na svém místě. V tomto vizuálně dokonalém a uhrančivém počinu nám ukázal, že tvořit příběh, který diváka přiková k obrazovce je pro něho denní rutina. Hned od samého počátku dostáváme nezměrný nášup působivé a depresivní atmosféry. Příběh je vystavěn hodně do hloubky je plný nečekaných zvratů a během svého plynutí si ukusuje kousky skládanky a vkládá vám je jako obraz do vaší mysli, až se vám nakonec ukáže ve své plné a originální kráse… Krvavé, temné, nechutné, upřímné s obrovskou hloubkou a dokonalým hlavním hrdinou, prostě impozantní dílo. Určitě bych chtěl vidět celovečerní verzi…

  1. Tep toho stvoření

Filosofický název odpovídá halucinogenní povídce o astronautce, která na jednom z měsíců Jupiteru bojuje o vlastní život. Zajímavá, psychozní a neskutečně barevná animace. Doprovázena stejně zvláštní hudbou a nekonečným blábolení o lidství a všemožných podobných tématech. Heslo dílu Hlavně přežít 👍

  1. Noc mini mrtvých

Šílená jízda mapující zombie apokalypsu. Od samotného počátku (ujetý sex na hřbitově) po konečné zúčtování v podobě atomového finále. Stejně ujetý je i miniaturní vizuál, který vypadl  z nějaké budovatelské strategie. Velké plus vidím v obrovském množství různých narážek a Easter eggu na všemožné zombie filmy.

Poslední věta před konečným zúčtováním: 

„Nasrat zmrdi“ 😁👍

  1. Tým zabijáků

Co napsat. Nekonečné potoky krve, nekonečné hláskování, nekonečna střelba doprovázena drsnými pózami a smrtí. Docela nezajímavá kreslená animace a jednoduchý příběh. O drsném komandu a nesmrtelném netvorovi…

Nejslabší kousek z 3.serie.

  1. Roj

Dva vědci zkoumají pradávnou vesmírnou entitu, ale jak známe lidi většinou dělají vše pro svůj prospěch a myslí si, že jsou nejchytřejší. Ne vždy tomu tak je. Docela hluboký a promyšlený příběh, který by se dal rozprostřít do celovečerní délky. Bohužel, hodně useklý konec a dosti nevyužitý potenciál. Animace a vizuál velmi propracovaný určitě bych vyzdvihnul vzhled roje a jeho různých obyvatel. Oceňuji také zvukové efekty a zvuk celkově 👍

  1. Masonovy krysy

Hodně povedená záležitost. Farmář Mason má velký problém s malými hlodavci, kteří se nebojí pálit ostrými. Hodně brutální krysokalypsa, doslova světová válka krys, kde počty nehrají roli a ztráty jsou obrovské. Animace je originální, sympatická a dokonale se hodí k celkovému zasazeni do skotského venkova. Zajímavá kombinace zastaralé farmy a moderních technologií na hubení krys v podobě automatizovaných jednotek, které nemají slitování je působivé. Finále akčnější než bijaky Michaela Baye a konečný dějový zvrat mě velmi pozitivně překvapil.

  1. V klenutých sálech pohřbeny

Samotný název mě velmi nalákal. Impozantní až realistická CGI animace doprovázena divokou afghánskou přírodou byla dokonalá. Děj je přímočarý a na nic nečeká, je to samozřejmě způsobeno, také krátkou minutáži, což je opět na škodu. Elitní komando má jednoduchý úkol najít a zachránit rukojmího. Bohužel pro ně se v Afghánských horách ukrývá jedná starověká temná moc a ta nemá pro lidské bojůvky pochopení. Určitě bych vyzdvihnul hutnou atmosféru originální monstra a až vetřelčí vzhled chrámu. Co bych vytknul je spousta nelogičností. Povedené bylo finále v podobě temného obřího zla. Vystřiženo, jak z Lovecrafta bylo to působivé, akorát by to chtělo delší minutáž a více propracovat dějově konec. Dalo se z toho vytřískat víc.

  1. Jibaro

Finále třetí řady mě dostalo do velmi svízelné situace. Animace přechází z dechberoucí až fotorealistické podoby do splašené grafiky jak z béčkových her. Velmi frustrující až paniku vyvolávající kamera. Zvukový doprovod a ozvučení celkově je velmi chaotické a proměnlivé. Komorní příběh o hluchém rytíři a mystické siréně, která se rozhodne chránit své teritorium před nezvanými hosty byl zde podán působivě. Příběh je nejen o boji, ale také o chamtivosti, sexualitě a základních pudech přežití. Určitě jeden z nejzvláštnějších dílů vůbec. Sýrový, morální s velkým přesahem ale pořád prostě divný a přemrštěný. Krvavé finále o chamtivosti a pomstě bylo až deprimující a rozhodně splnilo svůj účel ve mě vyvolalo spoustu otázek o lidskosti všeobecně.

3. série je stále impozantním dílem. Je zde nejvíc krve a krvavé akce ze všech sérii. Nevím, jestli je potřeba, aby vše bylo hnáno až do takového extrému, ale dnešní doba je prostě taková a bizarnost či extrém láká nejvíce publika. Určitě jsem zvědav na další sérii… Love, Death & Robots, je moje srdcová záležitost.

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Viděli jste tento seriál? Která episoda se vám nejvíce líbila?