fantasy_sci.fi_svet

Deadpool se prosekal a prohláškoval až do mangy

Napsal Robin 06.07. 2024

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Deadpool: Samuraj
Autor: Sanshirou Kasama
Žánr: akční, manga, superhrdinský
Nakladatelství: Crew
Rok vydání: 2024

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání komiksu.

Když jsem se dozvěděl, že má u mého milovaného vydavatelství Crew vyjít toto dílo, věděl jsem, že si ho budu muset přečíst! Kombinace mangy a nejvtipnějšího superhrdiny mě nenechala klidným.
Deadpool: Samurai je manga, která přináší nečekané spojení mezi Marvelovým hrdinou Deadpoolem a japonským světem nejen samurajů ale i kultury, ať moderní či minulé.

Příběh začíná, když sám Iron Man pozve Deadpoola, aby se připojil k Samurajskému oddílu, nově vzniklé japonské divizi Avengers. Deadpool do toho jde především kvůli penězům a dovolené v Japonsku. Když dorazí do Tokia, zjistí, že to až taková dovolená nebude i když v podání Deadpoola to vypadlo na hromadu zábavy. Hned ho totiž čekají příležitosti dokázat, že je právoplatným spolupracovníkem Avengers a užitečným hrdinou.

Foto: Crew.cz

Během svých dobrodružství se Deadpool setkává s bohy, vtipkuje s novými kolegy, ať už se jedná o Japonsku verzi Spider-Mana nebo Venoma a nezapomíná se přitom královský bavit. A kdo ví, třeba zkusí uvařit čimičangy!

Jedná se o zábavný mix: manga se snaží zachovat Deadpoolův charakter a jeho typický smysl pro humor, přestože příběh není nijak revoluční, je to radost číst. Osobně bych vyzdvihnul Deadpoola jako týpka, který se tváří, že je vše jen sranda a na ničem mu nezáleží, přitom je uvnitř ve svém nitru hrdina, který se snaží pomocí jak jen nejlépe dokáže.

Jedním ze základních prvků mangy je čtvrtá zeď, kterou tu Deadpool tradičně láme, což dodává manze další rozměr. Dílo je protkané obrovským množstvím narážek, odkazy na japonskou kulturu a mangu, anime filmy, seriály a objevují se zde i kultovní postavy z jiných mang a anime. Což mě osobně velmi bavilo.

Celkově Deadpool: Samurai nabízí zábavný pohled na kultovního hrdinu v novém prostředí, v novém rozměrů s úžasnou manga kresbou a šíleným příběhem…
Deadpool: Samuraj je výborné dílo, které doporučuji všem fanouškům komiksu a mang.


Hodnocení 5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.