fantasy_sci.fi_svet

Recenze na mangu Dark Souls Vykoupení 1: Ztracená lidskost

napsala Janča   💛    05.07.2024 

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Dark Souls Vykoupení 1: Ztracená lidskost

Autor: Julien Blondel

Žánr: fantasy, manga,

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2024

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této mangy.

Dark Souls – Vykoupení 1: Ztracená lidskost je manga inspirována slavnou videoherní sérií Dark Souls od společnosti FromSoftware. Přestože se jedná o adaptaci, má vlastní charakter a příběh, který se odehrává ve stejném temném a nehostinném světě, jaký známe z her. Já jsem osobně hrál jen první díl, a to ještě ne do konce. Osobně mě odradila obtížnost a časová náročnost ale velmi mě zaujal vizuál a svět DS. Proto jsem sáhl po této manze.

Foto: Crew.cz

Příběh začíná tak, že se hlavní hrdinka – žena bez jména, probouzí v zapomenutém a temném světě. Nemá žádné vzpomínky na minulost, a tak se vydává na cestu hledání pravdy. Je pronásledována tajemnými Strážci Šupiny, kteří se snaží získat její moc. Naštěstí jí přichází na pomoc mohutný bojovník, který se jmenuje Eudo. Eudo je tajemný mocný válečník, který má své vlastní tajemství a spojení s minulostí hlavní hrdinky ho možná tíží ještě víc. Eudo postupně s příběhem odhaluje tuto temnou a smutnou minulost.


Příběh má spád a já se do této mangy začetl během pár minut. Příběh a dialogy mají svou atmosféru, vše je zde zahaleno rouškou temnoty a tajemstvím. Děj je protkán velkým množstvím zvratů, odhalení a epických soubojů s neskutečně propracovanými monstry a bytostmi.


Manga výborně zachycuje temnou a melancholickou atmosféru, kterou známe z videoherní série. Kresba je detailní a plná stínů, a umocňuje ještě více zážitek z postapokalyptického světa. Stránky jsou plné zvláštních bytostí, zničených krajin a tajemných ruin. Pro neznalé her může být tento svět až moc chaoticky a monstra až moc bizarní a neuvěřitelná.
Manga obsahuje narážky na herní prvky, jako jsou boje s nepřáteli, sbírání duší a otevřený svět, takže jsem se ihned vrátil do doby, kdy jsem Dark Souls hrál a rád jsem si všímal těchto odkazů a detailů.


Dark Souls – Vykoupení 1: Ztracená lidskost je pro fanoušky série skvělým doplňkem a zajímavým začátkem nové série. Mě přinesl nový pohled na svět, který znám z her, a nabídl zajímavé postavy a tajemství. Nejedná se o vrchol manga tvorby, ale mám velmi rád temné a neokoukané fantasy příběhy, takže se těším na druhý díl.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: