fantasy_sci.fi_svet

Galaktický zápas nekonečných dimenzí: dokáže Doctor Strange porazit Požírače světů?

napsal Robin  🌍 17.06.2023 

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Doctor Strange – Nejvyšší čarodej 3: Herold

Autor: Mark Waid

Ilustrace: Scott Koblish, Barry Kitson

Počet stran: 136

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2023

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

DOCTOR STRANGE JAKO… GALACTUSŮV HEROLD?

Třetí díl ze série Nejvyšší čarodej konečně otevřel neomezené brány magie a čarodějných schopnosti. Strange si zde hraje pomalu na boha a příběh mi přinesl přesně to, co jsem od této série očekával od prvního dílu a dostal to až teď.

Příběh začíná vcelku nevinně, objeví se neznámý mimozemský čaroděj a prosí Stephena o pomoc. Na jeho domovskou planetu se chystá požírač světu, sám velký Galactus. Stephen odmítne pomoci, ale mimozemským čaroděj ho lstí obejde a vyhostí tuto mocnou entitu do nejtemnějších koutů magických sfér a realit. Bohužel, toto rozhodnutí způsobí mnohém větší problém. Takový problém, že Strange musí pomocí všech svých sil zabránit narušení rovnováhy všeho bytí. Galactus konzumuje planety z různých realit a způsobuje destabilizaci dimenzí a hrozí jejich úplné zničení. V tomto příběhu nejde o jednu planetu či soustavu planet, jde zde o všechny sféry, dimenze a galaxie. Je to největší výzva, které kdy Strange čelil. Nejvyšší čaroděj bude muset použít všechny své schopnosti a spojit dohromady všemožné rasy, aby tento boj vyhrál.

 

Příběh mě zaujal od prvních stránek. Dostáváme zde možnost nahlédnout v jednom komiksu na spoustu míst, poznat spoustu ras a mocných bytostí. Komiks není nějak spojený s předchozími díly a lineárně se odehrává po nich, přesto na ně nikterak nenavazuje. Dá se tedy číst jako jednotný komiks.

Jsem také velmi rád za postavu hlavního záporáka Galactuse, který je velkým hráčem ve světě Marvel, i když je stále dosti neznámou postavou a komiksů s ním u nás zatím vyšlo pramálo. V tomto díle na mě působí více jako inteligentní bytost než jen jako entita, která žije na úkor jiných planet, které požírá.

Celkově je komiks barevný, zábavný plny různých hrdinů a ras. Jsem rád jak za Mefista, tak také za Dormammu a spoustu dalších.  Je to road trip po dimenzích a magických sférách. Komiks i přes nenáročnost příběhu je spíše náročný na vstřebání velkého množství postav, planet a různých superhrdinských skupin. Pro čtenáře nepolíbeného vesmírem Marvelu může tento komiks působit chaoticky, ale já si tento barvený chaos užil.

Kresba pro tento komiks je výjimečně živá, dynamická a hypnotizující. Naprosto mě přenesla do světa magie a nadpřirozena, kde jsem se cítil jako součást univerza, které je nekonečně složité a fascinující. Navíc se kresba vyznačovala detailním ztvárněním fantastických krajin, planet, různých dimenzi a mystických světů.

Každý prvek kresby byl pečlivě vyobrazen s jasnými liniemi, přičemž si ilustrátor hrál s geometrickými tvary a vzory, aby vytvořil dojem nekonečného prostoru a neuvěřitelných dimenzí.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: